פעילי כחול לבן הפגינו הבוקר (חמישי) מול ביתו של ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו, שקראו לו להתנגד לישיבה בממשלה עם נתניהו תחת כתב אישום. ח"כ פולקמן יצא אל הפעילים ואותת כי בניגוד להצהרות קודמות, מפלגתו של שר האוצר משה כחלון תהיה מוכנה לשבת בממשלה עם נתניהו תחת אישום ואף תתמוך בפסקת ההתגברות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בעבר אמרתי שלא אשב עם ראש ממשלה עם כתב אישום והיום שיניתי את דעתי. אני מוכן לשקול את זה", אמר ח"כ פולקמן. "אני והמפלגה עמדנו לאורך כל הדרך לצד שלטון החוק. כעת אנחנו לא רלוונטיים. אני והמפלגה שלי לא לשון מאזניים".

עו
"הציבור בחר בנתניהו עם כל כתבי האישום של | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר סיעת כולנו אמר לפעילים שהוא לא מחויב לתת להם תשובות בסוגייה הזאת. "אני נותן דין וחשבון למצביעים שלי על הנושאים האלה. לא אתן לכם דין וחשבון", הוא אמר. "אתם הצבעתם למפלגה אחרת שמכרה לכם בלוף. אתם הפסדתם - אני בקואליציה ואתם לא".

ח"כ פולקמן הדגיש כי הוא מאמין בחוק שיאפשר לכנסת לעקוף את בג"ץ ולמנוע ממנו לפסול חוקים. "אני חד משמעית בעד פסקת ההתגברות, אבל באיזונים - נדון על המספרים", אמר יו"ר הסיעה. "מפלגות איחוד הימין דורשים רוב של פחות מ-61".

"הלכת לפוליטיקה בשביל לעבוד אצל מושחתים?"

פעילי המפלגה השיבו לו: "מה תגיד לילדים שישאלו אותך מה עשית כדי לעצור את זה? בבחירות הכרזתם שאתם ימין אחראי". ח"כ פולקמן השיב: "קדנציה שלמה הראנו מה זה להיות ימין אחראי. דאגנו שהדברים יתנהלו בצורה אחראית. הציבור בישראל אמר שהוא רוצה את ראש הממשלה הזה עם כל כתבי האישום שלו". בתגובה הם שאלו אותו: "האם בגין היה בעד פסקת ההתגברות? נפגין מול הבית שלך שוב ושוב".

ח"כ יאיר לפיד מתח ביקורת על דברי פולקמן: "מול מפגיני כחול לבן הבוקר, הודה רועי פולקמן שהוא משנה דעתו בגלל הלחץ ושוקל לשבת עם נתניהו גם אחרי הגשת כתבי אישום. בשביל זה הלכת לפוליטיקה פולקמן? בשביל לעבוד אצל מושחתים?".

"אני מכבד את ח"כ רועי פולקמן, ומכבד את החלטתו לצאת אל האנשים שלנו ולדבר איתם בגובה העיניים", אמר חבר הכנסת עפר שלח (כחול לבן). "אבל הוא, והאנשים הישרים האחרים בקואליציה, לא יוכלו להתחמק מלתת תשובה ישירה: תצביעו בעד חסינות לנתניהו, והפיכת משרד ראש הממשלה לעיר מקלט, או לא? תתנו יד לפגיעה בדמוקרטיה כדי שאיש אחד יוכל לחמוק מעונש, או לא?".

פולקמן פרסם הודעת הבהרה שבה מסר כי הסביר לפעילים "שנוכח תוצאות הבחירות יש לבחון מחדש את התנהלותנו", ולטענתו "לא אמרתי שהחלטתי לשבת ולתמוך בקואליציה בכל מצב. עם כל הכבוד לכחול לבן שלא הציגה בדל קבלה עד כה, אנחנו אלה שעמדנו כחומה נגד חקיקה פרסונלית במשך ארבע שנים".