ח"כ אחמד טיבי, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
ח"כ אחמד טיבי, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

מפלס המתיחות במערכת הפוליטית ממשיך לגבור, עם עוד ועוד סיעות שמביעות תמיכה פומבית בפיזור הכנסת ה-21 שזה עתה הושבעה. ח"כ אחמד טיבי מרשימת חד"ש-תע"ל אמר היום (ראשון) שסיעתו תתמוך בפיזור הכנסת, זאת בתגובה לדברי ח"כ מיקי זוהר מהליכוד שאמר כי החוק לפיזור הכנסת מוכן וייתכן שיוגש כבר היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"גם אם מדובר בספין, מאז הבחירות לכנסת ה-21 גרמתם ותגרמו נזקים רבים ולכן יש לפזרה היום לפני מחר", ח"כ טיבי צייץ בטוויטר, כשהוא משתף את הודעת ח"כ זוהר. "נתמוך בפיזור. ואגב: "When you have to shoot - shoot, don't talk" ("כשאתה רוצה לירות - תירה, אל תדבר"‎).

המתקפה של ח"כ טיבי מגיעה בתגובה לדברי ח"כ זוהר שאמר בשיחה עם החדשות Online כי בכוונתו להגיש את החוק לפיזור הכנסת עוד היום. "אגיש היום את החוק לפיזור הכנסת", אמר ח"כ זוהר.

זוהר. "הציבור הוא הריבון" (צילום: פלאש 90, חדשות)
ח"כ מיקי זוהר, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

בהמשך ח"כ זוהר פרסם בטוויטר צילום של הצעת החוק לפיזור הכנסת וכתב: "החוק לפיזור הכנסת מוכן, לצערנו אנחנו נגררים לבחירות בגלל התקטננות מיותרת של חלק מחברות הקואליציה. לאחר סיכום עם יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין נתחיל בקידום את החוק. נדרשות 61 אצבעות לאישור החוק".

בכירים במפלגת הליכוד הסבירו: "אם לא יהיה שינוי וכרגע הוא לא נראה באופק - הולכים שוב לבחירות. זה כנראה מה שליברמן רצה והוא איכשהו חושב שיקבל יותר מנדטים. ההתעקשות שלו לא ברורה, אין בה כלום ושום דבר מהותי. הסברנו לו שאת החרדים אי אפשר לפייס במקרה הזה אבל הוא הולך עם הראש בקיר".

המטרה של חקיקת חוק לפיזור הכנסת בחקיקת בזק היא למנוע מצב שבו צריך לחזור לנשיא כדי לתת מנדט לגורם אחר להרכבת ממשלה.