בדרך לבחירות - מיזוג חברי כולנו ברשימת הליכוד יוצא לדרך: מזכירות הליכוד אישרה היום (שלישי) ברוב גדול את הצעת ראש הממשלה נתניהו למיזוג עם כולנו. יושב ראש כולנו משה כחלון ישובץ במקום החמישי ואילו חברי הכנסת הנוספים ישוריינו בין המקומות ה-15 ל-35. נתניהו על המיזוג: "אנחנו נהיה יותר מ-40 מנדטים". ח"כ גדעון סער, שיידחק כתוצאה מאיחוד הרשימות למקום השישי, החרים את הישיבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

עוד הוחלט במזכירות הליכוד כי במידה והכנסת תפוזר ויתקיימו בחירות נוספות, נתניהו יהיה מועמד המפלגה לראשות הממשלה, לא יתקיימו פריימריז חדשים והרשימה לא תשתנה.

לפי ההסדר שגובש עם סיעת כולנו, שר הכלכלה אלי כהן ישוריין במקום ה-15, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון במקום ה-29 ואילו יושב ראש הסיעה חבר הכנסת רועי פולקמן ישובץ במקום ה-35.

"השיבוץ הזה יתן לנו כוח, את זה בדקנו. אנחנו נהיה יותר מ-40 מנדטים", אמר ראש הממשלה נתניהו בישיבת המזכירות. "נעביר חוק נורווגי מרובע, ארבעה חברי כנסת שירצו להיות שרים יצטרכו לוותר על המקומות שלהם בכנסת". 

מזכירות הליכוד בהצבעה על המיזוג (צילום: דוברות הליכוד, חדשות)
מזכירות הליכוד | צילום: דוברות הליכוד, חדשות

מוקדם יותר היום תקפו בכירים בליכוד את ראש הממשלה נתניהו בעקבות הכוונה לשלב את משה כחלון ומפלגתו ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות - במידה ואכן יתקיימו: "שריון כחלון ברשימה - עסקת שוחד קלאסית".

החלטת מזכירות הליכוד (צילום: חדשות)
החלטת מזכירות הליכוד | צילום: חדשות

הבכירים התייחסו לדיווח לפיו כחלון ייקבל 4 שריונים במזכירות הליכוד ללא סמכות חוקית וטענו שהמהלך נועד להבטיח בלוק של 60 חכים לפיזור הכנסת. עוד טענו שאם כחלון לא ייקבל את השריונים - הוא לא יתמוך בהצבעה.