רון קובי עדיין לא מודח: למרות שעיריית טבריה לא אישרה תקציב - צעד שאמור להוביל לפיזור המועצה ולשימוע לראש העיר במשרד הפנים - הערב (ראשון) התקבלה ארכה. שר הפנים אריה דרעי, שספג לאחרונה מתקפה חמורה מצד רון קובי, החליט לאפשר לטבריה ולארבע רשויות נוספות לאשר את התקציב ב-14 הימים הקרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דרעי החליט לאשר ארכה של שבועיים בלבד לטבריה, לרהט, לאור עקיבא, לירכא ולעוספיה שלא אישרו עד כה את התקציב: "החלטת השר דרעי ניתנה לפנים משורת הדין. לכולן יינתן זמן שווה על מנת להביא את התקציב לאישור". במשרד הפנים הדגישו כי ההחלטה התקבלה "למרות שלראשי אותן רשויות ניתנה חצי שנה לאישור התקציב - מאז הבחירות לרשויות המקומיות באוקטובר 2018".

לפי הודעת משרד הפנים, דרעי "החליט להפעיל את סמכותו ולאשר הארכה על מנת לתת סיכוי נוסף לאישור בהליך דמוקרטי במליאת המועצות, לפני שיחליט לפזר את המועצות - זאת בנוסף לשימוע בפני משרד הפנים שבו יעמוד ראש הרשות על מנת לבחון את המשך כהונתו".

לפני שבוע וחצי עיריית טבריה לא אישרה את התקציב שהגיש קובי. המשמעות: עד סוף יוני היו אמורים להיות מפוטרים כל חברי המועצה על ידי משרד הפנים. את חברי המועצה הייתה אמורה להחליף ועדה קרואה במינוי השר דרעי, שתחליף את קובי ואת המועצה. שבועיים לאחר מכן היה צפוי לעמוד ראש העיר קובי לשימוע בפני נציג משרד הפנים, ושבסיומו יוחלט גם אם ראש העיר יפוטר. כעת ההליך כולו מתעכב.

הדיון הסוער במועצת העיר טבריה (צילום: החדשות)
"נראה את דרעי שינסה להדיח אותי" | צילום: החדשות

בשבוע שעבר שידרנו במהדורה המרכזית כתבה שצולמה במשך שמונה חודשים שבהם ליווינו את קובי, מהיום שנבחר בבחירות המקומיות וכבש את העיר. אחרי שלא הצליח להרכיב קואליציה בעירייה, קובי נכשל בהעברת התקציב לעיר. "בוא נראה את אריה דרעי שהוא כזה גיבור שינסה להדיח אותי בבקשה", אמר קובי. עוד התייחס קובי למפלגה שהקים לקראת הבחירות הקרובות: "ימין חילוני היא לא סתם מפלגה היא על המכנה הנרחב הנמוך ביותר. כולם מבינים שאנחנו לוקחים קולות של כחלון, של פייגלין, של ימין חדש בנט. כל החילונים יבואו אלינו".