מזה שבוע במפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד מבקשים להימנע מהבשורה שהם נותרו מתחת לאחוז החסימה ומחוץ לכנסת ה-21. אמש (שלישי) במהדורה המרכזית הובאו צילומים מחמ"ל המפלגה. המצלמה הנסתרת תיעדה את המאבק של הימין החדש על כל קול, ובנוסף הראתה שבנט סבור שיו"ר הוועדה, השופט מלצר, דווקא קל לשיכנוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

שר החינוך נפתלי בנט אמר לפעילים שהגיעו לחמ"ל: "אנחנו במאבק עם מעט סיכויים ואני לא רוצה להשלות כנגד הסיכויים גם אם לא נצליח", אמר בנט. "אנחנו בודקים את הגורם האנושי, גם זיופים או כוונות זדוניות".

"אם ננצח – מעולה, שלא יהיה ספק, אבל אם לא - נדע שהדמוקרטיה הישראלית עובדת כמו שצריך ונחזיר את האמון לציבור", הסביר בנט לפעילים שלו. "יש גם אופציה שפשוט לא קיבלנו מספיק קולות זה יכול להיות".

בתיעוד מהחמ"ל נראה שבנט סובר שאת השופט מלצר יהיה קל מאוד לשכנע. "אנחנו בשלב מאוד נוח שאם יש תקלה אפשר על המקום לתקן  - השופט מלצר מאשר 'כן כן כן'", אמר.

נפתלי בנט ואיילת שקד (צילום: פלאש 90, חדשות)
ראשי הימין החדש בקרב על כל קול | צילום: פלאש 90, חדשות

וועדת הבחירות המרכזית הודיעה שלא רק לימין החדש לא חסרים קולות, אלא שהם קיבלו 3 קולות עודפים. בדיקה חוזרת של עשרות פרוטוקולי הצבעה מצביעים על כך שלא נמצא כל פגם מהותי ובכך בנט ושקד נותרים מחוץ לכנסת. בימין החדש תקפו בחריפות את ועדת הבחירות, כינו את הודעתם חפוזה, וטענו שהחיפזון בא על חשבון ההיצמדות לעובדות.

לצורך בדיקת הקלפיות והפרוטוקולים, גייסו בימין החדש שותפה מפתיעה במוטיבציה שלה - מפלגת ש"ס. מתן כהנא, מספר 4 ברשימת הימין החדש תועד במצלמת האבטחה כשאמר: "ש"ס מאוד רוצים שניכנס לקואליציה כי הם רוצים לדפוק את ליברמן. אז הכינו לנו את כל הרשימה של הפעילים שלהם". ובכך תחקירנית החדשות ביצעה בעצמה שיחות למשקיפים בקלפיות מטעמה של ש"ס.

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר (צילום: הלל מאיר/TPS‎, חדשות)
יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר | צילום: הלל מאיר/TPS‎, חדשות

למרות האסטרטגיה הזו ועדת הבחירות החליטה אחרת. אבל זה לא בהכרח הסוף עבור בנט. "הם פשוט יודיעו שאלה התוצאות, ואז יש עוד שבועיים לערער וזה לא הסוף", אמר בנט והוסיף: "אנחנו נעבור לשלב אחר שנקרא בית המשפט, וכבר אי אפשר לסגור את זה מול ועדת הבחירות". אם הפרשה הזו תגמר בבג"ץ זו תהיה הרבה יותר מאירוניה צרופה.

להבה בלום סייעה בהכנת הכתבה