נתניהו מתייחס למו"מ הקואליציוני בטקס בעתלית‎ ללא (צילום: חדשות)
נתניהו מתייחס למו"מ הקואליציוני בטקס בעת | צילום: חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (רביעי) לפני זמן קצר, בטקס בעתלית, למו״מ הקואליציוני ולדרישות השותפות עם הסיעות. נתניהו התלונן על כך שלסיעות יש דרישות בלתי אפשריות. "סיעה אחת ביקשה 4 תפקידי שרים ודרישות תקציביות שאין לנו. אם היינו עם תקציב כמו של ארה"ב, מילא", הוסיף נתניהו.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול פורסם כי לאחר חודש של משא ומתן ורק שבועיים לפני פקיעת המועד האחרון להקמת ממשלה, נתניהו עוד לא חתם הסכם עם אף מפלגה. בליכוד אומרים כי הם מודאגים, כחלון וליברמן לא מנהלים משא ומתן. למרות המחלוקות, כל השותפות למו"מ הסכימו לא להגביל את מספר השרים - וגם לשנות חוק יסוד לשם כך. שמעות המהלך היא שהממשלה הקרובה הולכת להיות גדולה במיוחד, והעלות לציבור תגדל במאות מיליוני שקלים.

השותפות הקואליציוניות הסכימו ביניהן לשנות את חוק יסוד הממשלה, זאת לאחר שבשנת 2009 הממשלה הייתה ה"מנופחת" ביותר בתולדות המדינה עם 30 שרים ו-9 סגני שרים. מפלגת "יש עתיד" התעקשה עם כניסתה לממשלה ב-2013 לשנות את המצב והביאה להגבלת מספר השרים ל-18, אולם כבר בקדנציה האחרונה ההגבלה הוקפאה בהוראת שעה, וזאת בכדי לאפשר לממשלה לצאת לדרך עם 21 שרים.

כעת מספר השרים צפוי לזנק שוב משמעותית, וככל הנראה שבממשלה הקרובה יהיו לפחות 26 שרים. הדרישה מראש הממשלה היא למנות שרים ללא הגבלה, ולעגן זאת בחוק יסוד כך שלא יהיה צורך להביא את המינויים לאישור הכנסת בכל פעם שיבקשו לחרוג מהמספר הקבוע בחוק.