נפתלי בנט ואיילת שקד (צילום: פלאש 90, חדשות)
נפתלי בנט ואיילת שקד, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

יומיים לקביעת התוצאות הסופיות של הבחירות, וב"ימין החדש" ממשיכים להילחם על כל קול בניסיון לעבור את אחוז החסימה. יו"ר המפלגה נפתלי בנט עדכן היום (שני) את המצביעים על מצב הקולות המעודכן, ובפוסט בפייסבוק טען כי נמצאו 219 קולות חסרים ב-400 קלפיות שונות. לפי שעה עדיין חסרות למפלגה 1,452 קולות כדי להיכנס לכנסת ה-21.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ביממה האחרונה התקדמנו בצורה מפתיעה", כתב בנט בפייסבוק. "הסיכוי לא ענק, אך גם לא מבוטל. אנחנו לא מרימים ידיים. הפער שלנו למעבר של אחוז החסימה של 0.0003 מסך הקולות, ושעת הנעילה היא רביעי בלילה. היום, יום שני, הוא יום מכריע". בניגוד לטענה של בנט, לפי אתר ועדת הבחירות, "הימין החדש" רחוקה 0.03% מאחוז החסימה.

בנט עם פעילי המפלגה, אמש (צילום: מתוך דף הפייסבוק של נפתלי בנט, חדשות)
בנט עם פעילי המפלגה, אמש | צילום: מתוך דף הפייסבוק של נפתלי בנט, חדשות

לדברי שר החינוך, מתוך 11,000 קלפיות ברחבי הארץ, התקבלו במפלגה 400 סיכומי קלפי ממזכירי קלפי או מחברי ועדת הבחירות. הסיכומים הושוו לתוצאות בפרוטוקולים ובמחשב ונמצאו 219 חוסרים.

"זהו מספר גדול מאד ביחס ל-400 קלפיות שיש לנו את הסיכום קלפי שלהם", כתב בנט. "העברנו את הפער הזה לוועדת הבחירות לבדיקה, ואנו ממתינים לתוצאות. אדגיש כי אלו פערים לכאורה, עד שנקבל תוצאות מוועדת הבחירות. אם אפילו שליש מזה יימצא כפער אמיתי, הרי שזה יעיד שברמה לאומית נוכל לעבור בקלילות את המחסור של 1,452 הקולות הנדרשים".

"רק פתק אחד נפסל"

אתמול הודיעה ועדת הבחירות המרכזית כי עיון מחדש בספירת המעטפות הכפולות העלה שלא נמצאו פתקי הצבעה פסולים ל"ימין החדש", למעט פתק בודד. בהודעת ועדת הבחירות צוין כי שר החינוך נפתלי בנט ונציגי המפלגה עיינו היום בחומרים הגולמיים של הספירה במעטפות הכפולות. לאחר העיון התברר כי לא נמצאו פתקי הצבעה פסולים, מלבד פתק אחד שנפסל מעילה שקבועה בחוק.

"לבקשת השר בנט, ולפנים משורת הדין אישר היום יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, לשר ולנציגיו לעיין היום, בחומרים הגולמיים של ועדות הספירה של המעטפות הכפולות שנספרו בכנסת וזאת לאור הטענה כי הייתה פסילה מסיבית של פתקי הימין החדש", נכתב בהודעת הוועדה.

ספירת קולות בוועדת הבחירות (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
ספירת קולות בוועדת הבחירות | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

קודם לכן ועדת הבחירות המרכזית הגיבה בחריפות להאשמות מצד נפתלי בנט ואיילת שקד על אי סדרים בקלפיות, וטענה כי מדובר ב"מצג שווא" שמפיץ הימין החדש. "הוועדה רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, שלפיו היו אי סדרים בספירת הקולות המיוחדים, ואת אי ההכרה בניסיונותיה של הוועדה להעמיד לרשותם את המידע הנדרש", נמסר.

לפי ועדת הבחירות, "כל פניה של נציגי הימין החדש בכל אמצעי שהוא נבדקה מיד עם קבלתה ומבלי להידרש לפורמליסטיקה ולטפסים". עוד נכתב כי יו"ר הוועדה המשנה לנשיא בית המשפט העליון חנן מלצר, התיר באופן חריג ולפנים משורת הדין, לנציגי הימין החדש לעיין בחומרים מהקלפיות המיוחדות".