מקשיחים עמדות? ליצמן וגפני
משה גפני ויעקב ליצמן | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

חמישה ימים נותר לפקיעת הארכה שקיבל ראש הממשלה נתניהו מהנשיא להרכבת הממשלה, אולם הקשיים במשא ומתן הקואליציוני מסרבים להיפתר. לאחר שיו"ר ישראל ביתנו סרב להגיע אמש לכינוס החירום שכינס נתניהו ועורר סערה, היום (שישי) מגיעה תגובה חריפה מצדם של ראשי יהדות יעקב ליצמן ומשה גפני שיוצאים בהאשמות חמורות כלפי ליברמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כל בר דעת מבין שאביגדור ליברמן אינו רוצה להשתתף בממשלת נתניהו, מהסיבות שלו", מסרו ראשי יהדות התורה. "לכן הוא פרש מהממשלה לפני מספר חודשים ועתה הוא משתמש בחוק הגיוס כתירוץ, כשבמציאות הוא זה היחיד שלא מאפשר הקמת ממשלת ימין".

במפלגה החרדית אף מאשימים את ליברמן בכך שאינו כנה לגבי כוונותיו. "לצערנו ליברמן אינו דובר אמת בנושא חוק הגיוס", אמרו. "בכנסת הקודמת אושר החוק בקריאה ראשונה והודענו מראש כי נבקש לעשות בו מספר שינויים לקראת הקריאה השניה והשלישית וכך היה בועדה שהכינה את החוק. זה היה הסיכום ולא שינינו כל עמדה בנושא".

"מאז ומעולם לא ביקשנו שתהיה כאן מדינת הלכה", הסבירו ביהדות התורה. "לא הייתה דרישה כזאת מצד המפלגות הדתיות והחרדיות, אך אם לדבריו זה נכון, כיצד הוא רוצה להקים ממשלת ימין ללא החרדים - עם מרצ וכחול לבן? אין כל היגיון בזה, אלא כנראה יש כאן רצון להפיל את נתניהו ולהקים ממשלת שמאל".