"למה שמילצ'ן ימציא דבר כזה?" (צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
"נתניהו - תתכונן למאבק חייך" | צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

"נתניהו מתנהג כמו ראש ארגון פשע עם מדינה בכיס": סערה במערכת הפוליטית בעקבות החשיפה במהדורה המרכזית אמש (רביעי) כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט לקדם בכנסת חוק שימנע את העמדתו לדין. בתדרוך לאנשי הליכוד אמר כי יתמודד עם הדין אחרי שיסיים את תפקידו. דבריו עוררו תגובות קשות מפוליטיקאים רבים באופוזיציה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יאיר לפיד, מספר 2 ב"כחול לבן", צייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו: "תזכורת: בכל מערכת הבחירות ביבי הכחיש שינסה להעביר חוק חסינות. עכשיו הוא מנסה להגיד: ״זה מה שהציבור בחר״, תפסיק לשקר". לפיד הוסיף: "הציבור בחר בך כשאמרת שתוכיח שאתה חף מפשע, לא שתסדר לעצמך כרטיס יציאה מהכלא".

דבריו של נתניהו בתדרוכים לח"כים בליכוד (צילום: החדשות)
הפרסום בחדשות: תדריכי נתניהו | צילום: החדשות

גם יו"ר סיעת העבודה, חבר הכנסת איציק שמולי, כתב: "לא ביבי, הכרעת הרוב אינה גוברת על שלטון החוק ולא תעניק לך שחרור מוקדם, תתרגל. זאת ישראל לא טורקיה". שמולי הוסיף כי מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה, שאינו חשוד בפלילים ו"שאינו מנסה להפוך את הכנסת לעיר מקלט למושחתים". "תתכונן למאבק חייך", סיים שמולי.

"לא רוצה מדינת הלכה", לפיד (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
"תפסיק לשקר", לפיד | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות
שמולי: "מברך על חזרתו" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"שלטון החוק מעל הכרעת הרוב", שמולי | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"את הדברים של נתניהו צריך לשמוע כל ישראלי. נתניהו מתנהג כמו ראש ארגון פשע עם מדינה בכיס. מלבד ראש של סוס במיטה של היועמ"ש, נתניהו כבר הלך הכי רחוק שאפשר", כתבה יו"ר מרצ, תמר זנדברג. הח"כית קראה לצאת למחאה גדולה בשטח, בכנסת "ובכל מקום שיהיה".

שלי יחימוביץ' אמרה בתגובה כי היא מסכימה עם נתניהו - לישראל מגיע ראש ממשלה במשרה מלאה,"שלא שקוע בבוץ עברייני, ושאינו מחריב את המדינה כדי להציל את עורו". "לכן, משעה שיוחלט על הגשת כתב אישום - עליו להתפטר מיד ולנהל את קרב חייו המשפטי מספסל הנאשמים, ולא לגרור עמו מדינה שלמה חפה מפשע", הוסיפה.

חברת הכנסת מטעם מרצ, מיכל רוזין, צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "‏נתניהו שוב, באופן לא מפתיע, שיקר במצח נחושה לאזרחים. חלפה ועברה כבר הבושה מן העולם, היא התנדפה עם סיום הבחירות. אני מפצירה בחברי הקואליציה לעצור את ההונאה הציבורית הגדולה ואת הטירוף".

כפי שפורסם במהדורה המרכזית, ראש הממשלה וסביבתו הודיעו בימים האחרונים למספר חברי כנסת שהם "מחליפים דיסקט" - ומעתה ילחמו בכל כוחם על החקיקה שתעניק חסינות לנתניהו ותחלץ אותו מהעמדה לדין. עוד נודע לחדשות כי נתניהו ואנשיו אף מתדרכים את חברי סיעת הליכוד איך לשווק את המהלך לציבור.

"מהלך דרמטי לחיזוק השמאל", תמר זנדברג (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
"נתניהו כבר הלך הכי רחוק שאפשר", זנדברג | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות
"לעצור את ההספדים". (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
"צריך לנהל את הקרב מספסל הנאשמים", יחימו | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

"מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה במשרה מלאה", אמר נתניהו באחד מהתדרוכים. "אחרי שאסיים את תפקידי אתמודד עם הדין. אזרחי ישראל ידעו מה מצבי ובחרו בי. אם הייתי חושב על טובתי האישית הייתי מנהל את המשפט כשאני ראש ממשלה ולא כאזרח פרטי, אבל אני מבין שזו לא טובת המדינה".