המערכת הפוליטית סופדת לרעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין ז"ל, שהלכה לעולמה הבוקר (שלישי) בגיל 73, יום לפני יום הולדתה ה-74, בתום מאבק ממושך במחלת ריאות. ראש הממשלה ספד: "שולחים תנחומים מעומק ליבנו". יו"ר הכנסת: "באישיותה המיוחדת ובמאור פניה, השפיעה נחמה על כל מי שבאה איתו במגע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב: "יחד עם כל אזרחי ישראל, רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ז"ל. כולנו התפללנו לרפואתה במהלך התקופה האחרונה בה נלחמה בגבורה ובתעצומות נפש על חייה. אנחנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו לנשיא המדינה ולכל בני משפחתו. יהי זכרה ברוך".

"נחמה שלי". הפוסט של הנשיא (צילום: פייסבוק, חדשות)
"נחמה שלי". הפוסט של הנשיא | צילום: פייסבוק, חדשות

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ספד: "בשמי ובשם כל כנסת ישראל, חברי הכנסת והעובדים, אני משתתף בצערם העמוק של חברי, נשיא המדינה ראובן ריבלין ומשפחתו. באישיותה המיוחדת ובמאור פניה השפיעה נחמה על כל מי שבאה איתו במגע. היא תחסר לכולנו. יהי זכרה ברוך".

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, מסר: "עם לכתה לעולמה של אשת הנשיא, הגברת נחמה ריבלין ז"ל, סיעת כחול לבן מרכינה ראש ומשתתפת באבלו של נשיא המדינה ומשפחתו. נחמה הייתה אישה נפלאה, מאירה פנים נוכח כל קושי ומושא להערכת החברה בישראל כולה. יהי זכרה ברוך".

תיעוד שהפך לוויראלי. נחמה ומלאניה (צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות)
נחמה ריבלין ומלניה טראמפ | צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות
נחמה ריבלין ומישל אובמה (צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות)
נחמה ריבלין עם ברק ומישל אובמה | צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות

שר האוצר משה כחלון כתב: "משתתף בצערו של הנשיא רובי ריבלין עם לכתה של אשתו היקרה נחמה. יהי זכרה ברוך".

יו"ר העבודה, ח"כ אבי גבאי, ספד: "המומים וכואבים את לכתה של נחמה ריבלין. שולח חיבוק ותנחומים לנשיא ולבני משפחתו. הצניעות ואהבת האדם של נחמה ילוו אותנו תמיד. יהי זכרה ברוך".

נשיא המדינה ריבלין ורעייתו נחמה (צילום: לע"מ, חדשות)
"נחמה תיזכר לעד כאשת חיל" | צילום: לע"מ, חדשות

יו"ר רשימת חד"ש-תע"ל, ח״כ איימן עודה, מסר: "מצטער על לכתה של נחמה ריבלין, אישה יקרה ואוהבת אדם. תנחומים לנשיא ריבלין ולכל המשפחה".

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כתב: "הצטערתי לשמוע על פטירתה של רעיית הנשיא ראובן ריבלין, הגב' נחמה ריבלין. בשמי ובשם רעייתי אלה, אני שולח תנחומים לנשיא ולמשפחתו. נחמה תיזכר לעד כאשת חיל, צנועה, בעלת לב רחב ונתינה אין סופית לזולת. יהי זכרה ברוך".

נשיא המדינה ריבלין ורעייתו נחמה (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
ראובן ונחמה ריבלין | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

יו"ר איחוד מפלגות הימין, ח"כ רפי פרץ, ספד: "משתתף יחד עם כל בית ישראל בצערו העמוק של נשיא המדינה ראובן ריבלין, מבניה השורשיים של ירושלים, על מותה של נחמה רעייתו. הצניעות והענווה ואהבת הארץ היו הבולטים שבמידותיה. בנחמת ירושלים תנוחם".

שר התיירות יריב לוין כתב: "אני שולח תנחומים מעומק הלב לנשיא ריבלין ולכל בני המשפחה עם פטירתה של נחמה. נחמה פעלה בצניעות ובשורה רחבה של תחומים למען כלל אזרחי ישראל, והוסיפה כבוד רב למוסד הנשיאות. יהי זכרה ברוך".

נפטרה יממה לפני יום הולדתה (צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות)
צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות

ח"כ יאיר לפיד מסר: "שולח חיבוק למשפחת ריבלין ולרובי היקר והאהוב. נחמה מלאת אור ואהבה, בצניעות וענווה הייתה שותפה לעשייתו הציבורית של רובי. על אף המאבק במחלה הקשה, המשיכה בנתינה והעניקה כוחות ושמחה לילדים עם מוגבלויות ולנשים במצוקה. למענה ולזכרה נזכור להיות טובים יותר איש לרעהו. כמו שהייתה לנו - נחמה".

ח"כ שלי יחימוביץ' ספדה: "עצובה ומוצפת דמעות מאז שקיבלתי מהנשיא הדואב את הבשורה המרה על לכתה של נחמה, חברתי האהובה. איבדנו גברת ראשונה חכמה, מצחיקה, מלאת חיים ויוצאת דופן בצניעותה. נחמה היתה הרבה יותר מאשתו האהובה של הנשיא. אישיות ססגונית, דעתנית, משכילה, אוהבת ודעתנית בזכות עצמה. זה כואב".

נחמה ריבלין בצעירותה (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
נחמה ריבלין | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות
ראובן ונחמה ריבלין (צילום: פלאש 90, חדשות)
ראובן ונחמה ריבלין | צילום: פלאש 90, חדשות

שרת המשפטים היוצאת, איילת שקד, כתבה: "יחד עם כל אזרחי ישראל אני משתתפת בצערו של נשיא המדינה ראובן ריבלין על פטירת רעייתו נחמה. בני הזוג ריבלין היו דוגמה לזוגיות מופתית ואהבת אמת. זכיתי להכיר את נחמה בשנים האחרונות וגיליתי אישיות לתפארת עם אהבה עצומה למדינה ולאזרחי ישראל. יהיה זכרה ברוך".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ספד: "ליבנו ומחשבותינו היום - כולן לנשיא המדינה האהוב, רובי ריבלין, עם פטירתה של רעייתו נחמה. אישה מופלאה עם לב ענק, שהלכה איתו דרך כל תלאות החיים כשהיא נושאת את סבלה בשתיקה גאה ומקדישה את חייה לעזרה לאחרים. יהי זכרה ברוך".

נחמה ריבלין ז"ל ובעלה רובי (צילום: מארק ניימן, לע"מ‎, חדשות)
צילום: מארק ניימן, לע"מ‎, חדשות

השרה לשעבר ציפי לבני נפרדה מנחמה: "נחמה ריבלין ז"ל אישה אמיצה ומיוחדת שנגעה בכנותה בלב של כל אחד ואחת מאיתנו, אזרחי ישראל. תנחומים לנשיאינו ראובן (רובי) ריבלין בצערו העמוק".

השרה יפעת שאשא-ביטון כתבה: "‏כל כך עצוב. תנחומיי לנשיא המדינה על פטירת רעייתו האהובה נחמה, אשר נכנסה ללב כולם. שניכם יחד הייתם מודל לזוגיות מופלאה עבור כולנו והראתם עד כמה חזקה יכולה להיות האהבה לאורך כל הדרך, חיים שלמים. כולנו התפללנו לשלומה בתקופה האחרונה ולצערי אין מילים שיוכלו לנחם. משתתפת בצערכם".

דובר צה"ל מסר: "הרמטכ"ל אביב כוכבי, חברי המטה הכללי, מפקדי וחיילי צה"ל מרכינים ראש עם פטירתה של הגברת נחמה ריבלין ומשתתפים באבלם הכבד של נשיא המדינה ובני משפחתו. הגברת נחמה ריבלין, אשת עשייה ונתינה, היוותה מופת לרבים ולרבות בחברה הישראלית. הגברת ריבלין ביקרה ברבים מבסיסי צה"ל ותרמה לרווחת חייליו, פתחה את ביתה וליבה בפני חיילי וחיילות צה"ל וגילמה את הישראליות היפה בעשייתה הברוכה למען הכלל. צה"ל אהב אותה ויחסר אותה. יהיה זכרה ברוך".