תחתונים נתלו מול ביתו של נתן אשל: מוחים ובהם גם פעילי מרצ הגיעו היום (שישי) לביתו של נתן אשל בתל אביב ותלו תחתונים מול ביתו - זאת במחאה על מעורבותו במשא ומתן הקואליציוני, שמתרחש בימים אלה. הפעילים והפעילות לא הסתפקו בתליית התחתונים מול ביתו של אשל - וקראו קריאות "בושה למדינה!" מול הבניין בו הוא מתגורר בעיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עם פתיחת המו״מ הקואליציוני פנתה יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שלא לאפשר לאשל להשתתף במשא ומתן הקואליציוני - וקראה לחברי הכנסת בקואליציה לא לנהל את המגעים להרכבת הממשלה בנוכחותו. הרקע למחאה - הפרשה במסגרתה אשל צילם עובדת מתחת לחצאיתה, שבעקבותיה ננזף ונאלץ לעזוב את שירות המדינה.

מחאה על מעורבותו במו
מחאה על מעורבותו במו"מ. נתן אשל | צילום: רויטרס, חדשות

״לצורך הרכבת ממשלת ישראל מתנהל מו״מ קואליציוני שבו יושב שר משפטים מיועד יחד עם צלם חצאיות שהתחייב לא לחזור לחיים הציבוריים", תקפה יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג. "גם ב-2013 נתן אשל היה אמור להשתתף בצוות המו״מ והתקפל בגלל לחץ ציבורי. עכשיו אבדה הבושה. היועץ המשפטי היה צריך להחיל את רוח הסדר הטיעון ולא לאפשר את הסיטואציה הזאת. המינימום שמוטל על נבחרי הציבור שלנו הוא להפסיק לשתף איתה פעולה ולהשהות את המו״מ הקואליציוני״.

המחאה מול ביתו של נתן אשל היא יוזמה של עו"ד סיגלית קסלר, שנולדה לאחר ששמעה את איומיו של אשל על עובדי השידור הציבורי. "אין לקבל התערבות בעניינים ציבוריים של אדם שהודה בביצוע תקיפה מינית והודח בבושת פנים מהשירות הציבורי", אומרת עו"ד קסלר. "להפגנה הצטרפו פעילים ספורים של מרצ. כל התחתונים והחזיות במצגת מהמגירה הפרטית שלי"

סערת נתן אשל והמסרון: "תמשיך לאכול את הלב בזמן שנשאר לך"

וזו לא הסערה היחידה בה היה מעורב בשבוע החולף אשל, שכינה את העיתונאי אריה גולן "שמאלן גס רוח ומתנשא" ו"תמשיך לאכול את הלב בזמן שנשאר לך". בתו של גולן לא נשארה חייבת ופרסמה פוסט שבו תקפה את אשל וכינתה אותו "אדם מסוכן".

מצילומי המסך שהעלתה שירלי גולן לעמוד הפייסבוק שלה עולה שאשל היה הראשון ששלח הודעה לגולן. "האם אתה חושב שאתה נוהג נכון כאשר אתה מדבר על ראש הממשלה וקורא לו ביבי?", שאל. גולן ענה: "אפילו טראמפ קורא לו ביבי, מי זה?", והוסיף: "אגב, רוב הזמן אני מדבר על ראש הממשלה ושר הביטחון". אשל השיב: "כשתהיה טראמפ. מי אתה? עיתונאי קטן".

בשלב זה ענה גולן לאשל וכינה אותו: "צלם גדול", כשהוא מתכוון לכך שאשל עזב את לשכת נתניהו לאחר שהתברר שצילם עובדות במקום מתחת לחצאיתן. אשל סיים: "שמאלן גס רוח ומתנשא גרוע הרבה יותר. תמשיך לאכול את הלב בזמן שנשאר לך". לא ברור לפי הצילומים אם ההתכתבות ביניהם נמשכה ואם גולן השיב לאשל.

אריה גולן
אריה גולן | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90, חדשות

בתגובה, כתבה שירלי גולן את הפוסט הבא: "ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, שהטריד עובדת בלשכה, צילם אותה מתחת לחצאית, ננזף ונאלץ לפרוש לצמיתות משירות המדינה - חזר כידוע כנציג הליכוד במשא ומתן הקואליציוני. והנה, כמה לא מפתיע, המטרידן גם מאיים.

"הוא כועס, מתברר, שעיתונאי "מעז" לקרוא לראש הממשלה - או שמא יש לומר למלך - בכינויו השגור. ואז מציע למגיש יומן הבוקר של כאן ב', אבי, אריה גולן, "תמשיך לאכול את הלב בזמן שנשאר לך".

הודעות נתן אשל
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של שירלי גולן, חדשות

אני מאחלת לאבא שלי שיחיה בבריאות, בשמחה ובתעוזה עד מאה ועשרים; ולנו אני מאחלת שנילחם בחירוף נפש על המקום הזה ועל מה שעושים ממנו אנשים מסוכנים".

הודעות נתן אשל
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של שירלי גולן, חדשות

נתן אשל הגיב בשיחה עם החדשות: "זה לא מעניין אותי מה שהיא כתבה. מה שכתבתי לו, כתבתי. זו לא צורה איך שהוא דיבר על ראש ממשלה, והוא עוד חושב שהוא טראמפ". באשר לשאלה אם המשפט: "תאכל את הלב בזמן שנותר לך" מתייחס לגילו של גולן ולאפשרות שלא נותרו לו שנים רבות לחיות, אמר אשל: "חס וחלילה".