בליכוד חוגגים בדרך לממשלת נתניהו החמישית: הערב (שלישי) מתקיימת בבנייני האומה בירושלים הרמת כוסית חגיגית לכבוד חג הפסח - ולציון הניצחון בבחירות. הזמרת עדן בן זקן הופיעה בחגיגת הניצחון של הליכוד ושרה לראש הממשלה את השיר "חיים שלי" לפני שעלה לנאום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו החל את דבריו והודה לפעילים ואנשי השטח שלטענתו הובילו לניצחון הליכוד בבחירות: "אנחנו אוהבים אתכם, ואנחנו מודים לכם שהתגייסתם כאיש אחד לניצחון הליכוד".

מיד לאחר מכן עבר נתניהו לתקוף את התקשורת. "אנחנו נשמור על הדמוקרטיה, אני חייב להגיד את זה כי יש כאלה שעדיין לא הפנימו את תוצאות הדמוקרטיה והבחירות. בסוף השבוע האחרון צפיתי בטלוויזיה וחשבתי שאני לא שומע טוב", אמר נתניהו. "ישבו באולפנים פרשנים ששיגרו לעברי איום שאם אמנה את אחד מחברינו לשר המשפטים - אם נממש את המנדט אני אשלם כל כך ביוקר".

"אתם מבינים את זה?", שאל נתניהו. "אזרחי ישראל בטחו בנו אמון מובהק וחד משמעי, והפרשנים האלה מזהירים אותנו ומאיימים אותו בגביית מחיר אישי. הדבר המעניין הוא שלזה הם קוראים דמוקרטיה, ולזה הם קוראים שלטון החוק, אבל כל פעם אתם נותנים להם שיעור בדמוקרטיה בקלפי".

נתניהו ורעייתו בחגיגה, הערב
נתניהו, הערב | צילום: החדשות

נתניהו פנה לקהל וטען שהוא לא נרתע מהאיומים. "אני מבקש לומר את הדברים בצורה הברורה ביותר: אני לא מפחד מאיומים ואני לא נרתע מהתקשורת. השיטות האלה עברו מן העולם, הציבור לא קונה את זה יותר - והוא אמר את זה בצורה המפורשת ביותר בבחירות האחרונות זהו רצון הציבור".

בהמשך דבריו חשף נתניהו שלאחר נצחונו בבחירות, זכה לברכות ממנהיגי העולם הערבי. "אני מאמין שיש כאן פתח גדול לעתיד", אמר נתניהו. "פתח גדול לתקווה, וכל זה אפשרי כי הפכנו את מדינת ישראל לכוח עולמי עולה - ממש כך".

בני הזוג נתניהו ועדן בן זקן, הערב
בני הזוג נתניהו ועדן בן זקן, הערב | צילום: החדשות

החגיגה החלה בשעה 19:30 בבנייני האומה בירושלים ובמהלכה צפוים חברי הליכוד להרים כוסית לכבוד חג הפסח במעמד ראש הממשלה ורעייתו. בן זקן הופיעה עם תחילת האירוע ומיד אחרי הביצוע החל נתניהו לנאום.

בסרטון שפורסם בעמוד הטוויטר של הליכוד קראה עדן בן זקן לתומכי המפלגה להגיע לאירוע החגיגי: "היי חברות וחברי הליכוד, אני רוצה להזמין את כולכם לבנייני האומה בירושלים. הולכים לעשות מלא מלא שמח, אני אהיה שם - תבואו. מלא נשיקות".

היום סיימו המפלגות שנבחרו לכנסת להמליץ לנשיא על המועמד לראשות הממשלה. אחרי שהשיג את תמיכת ישראל ביתנו, איחוד מפלגות הימין וכולנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע ל-65 ממליצים להרכבת הממשלה הבאה, לעומת 45 ממליצים לבני גנץ. המפלגות הערביות סירבו להמליץ על אף אחד מהמועמדים. אתמול המליצו נציגי הליכוד, ש"ס ויהדות התורה על נתניהו.

לפי תוצאות הבחירות המעודכנות, יהדות התורה התחזקה לשמונה מנדטים, על חשבון הליכוד שירדה ל-35 מנדטים. לפי התוצאות, שיוגשו מחר לנשיא ריבלין, מפלגת "הימין החדש" של בנט ושקד לא עוברת את אחוז החסימה. בתוך כך הסתיימה הפגישה בין נתניהו לליברמן, לראשונה מאז הבחירות. מישראל ביתנו נמסר כי "השיחה התקיימה באווירה נינוחה ונגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה. הצדדים החליטו להתניע את המשא ומתן מיד לאחר שהנשיא, מר ראובן ריבלין, יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה".