שר האוצר משה כחלון הגיב הערב (שלישי) לראשונה לאישור המיזוג בין רשימות כולנו לליכוד, והודיע על כך באופן רשמי בסרטון שפרסם ברשתות החברתיות. "במידה ויוקדמו הבחירות מפלגת כולנו תרוץ עם הליכוד, נשמור על הערכים שלשמם קמנו", אמר. בישיבת הסיעה של המפלגה הבהיר: "נמשיך להיות עצמאיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בסרטון שפרסם אמר: "החלטנו שבמידה ויוקדמו הבחירות לכנסת ה-22, מפלגת כולנו תרוץ ברשימה משותפת עם הליכוד לבחירות. מפלגת כולנו תמשיך להיות מפלגה חברתית, ימנית, לאומית וממלכתית ותשמור על הערכים שלשמם קמנו". כחלון הביע תקווה שראש הממשלה נתניהו יצליח להרכיב ממשלה בזמן שנותר לו על פי החוק, כ-30 שעות. "אין טעם להגיע לבחירות פעמיים תוך זמן קצר. מדובר על מאות מיליונים שאנחנו צריכים אותם למקומות אחרים", אמר.

שר האוצר, שבמידה ותורכב ממשלה צפוי להישאר בתפקידו, הוסיף בפתח ישיבת הסיעה הערב: "מפלגת כולנו עצמאית ותמשיך להיות עצמאית. נא לא לשים לב לכותרות המוזמנות. כולנו תמשיך לכהן ולשרת את הציבור כמפלגה עצמאית. הגענו להיות שותפים ולא שכירים".

נתניהו: "עם כחלון נקבל יותר מ-40 מנדטים"‎

מזכירות הליכוד אישרה היום ברוב גדול את הצעת ראש הממשלה נתניהו למיזוג עם כולנו. יושב ראש כולנו משה כחלון ישובץ במקום החמישי ואילו חברי הכנסת הנוספים ישוריינו בין המקומות ה-15 ל-35. נתניהו על המיזוג: "אנחנו נהיה יותר מ-40 מנדטים". ח"כ גדעון סער, שיידחק כתוצאה מאיחוד הרשימות למקום השישי, החרים את הישיבה.

עוד הוחלט במזכירות הליכוד כי במידה והכנסת תפוזר ויתקיימו בחירות נוספות, נתניהו יהיה מועמד המפלגה לראשות הממשלה, לא יתקיימו פריימריז חדשים והרשימה לא תשתנה. לפי ההסדר שגובש עם סיעת כולנו, שר הכלכלה אלי כהן ישוריין במקום ה-15, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון במקום ה-29 ואילו יושב ראש הסיעה חבר הכנסת רועי פולקמן ישובץ במקום ה-35.

מזכירות הליכוד בהצבעה על המיזוג (צילום: דוברות הליכוד, חדשות)
מזכירות הליכוד בהצבעה על המיזוג | צילום: דוברות הליכוד, חדשות

"השיבוץ הזה יתן לנו כוח, את זה בדקנו. אנחנו נהיה יותר מ-40 מנדטים", אמר ראש הממשלה נתניהו בישיבת המזכירות. "נעביר חוק נורווגי מרובע, ארבעה חברי כנסת שירצו להיות שרים יצטרכו לוותר על המקומות שלהם בכנסת". 

מוקדם יותר היום תקפו בכירים בליכוד את ראש הממשלה נתניהו בעקבות הכוונה לשלב את משה כחלון ומפלגתו ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות - במידה ואכן יתקיימו: "שריון כחלון ברשימה - עסקת שוחד קלאסית".

ירוצו ברשימה ממוזגת, נתניהו וכחלון (צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות)
ירוצו ברשימה ממוזגת, נתניהו וכחלון | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

הבכירים התייחסו לדיווח לפיו כחלון ייקבל 4 שריונים במזכירות הליכוד ללא סמכות חוקית וטענו שהמהלך נועד להבטיח בלוק של 60 חכים לפיזור הכנסת. עוד טענו שאם כחלון לא ייקבל את השריונים - הוא לא יתמוך בהצבעה.