בשעה שברחבי העולם מיליונים ממשיכים לעבד ולעכל את הסיום הדרמטי של "משחקי הכס", סדרת הפנטזיה הצליחה לחדור היום (שלישי) גם לתוך משכן הכנסת. במהלך הנאומים בני דקה של חברי הכנסת במליאה, אחד הח"כים הטריים החליט לנצל את המעמד כדי להקביל בין מלחמות השלטון האלימות והאכזריות בווסטרוז לבין מאבקי השלטון בישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אתמול, פספסתי את הפרק האחרון של משחקי הכס כי הייתי פה. אבל אני רוצה לספר לכם שכאן, בכנסת, מתחילה עונה חדשה בסדרה. עונה חדשה, ולא פחות מפחידה", אמר במליאה ח"כ יוראי להב-הרצנו, מספר 35 ברשימת כחול לבן והח"כ הצעיר בכנסת ה-21, בגיל 31.

"הכנסת ה-21 רק התחילה את עבודתה, וזאת רק ההתחלה של מה שעשוי להידרדר אל מקום רע יותר, אפל יותר ומסוכן הרבה יותר. חברי הכנסת, חברי הקואליציה שכחו את תפקידם ושכחו את מחויבותם. אתמול אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק לביטול ההגבלה על מספר השרים בממשלה. 65 חברי כנסת הצביעו בעד הצעת החוק - אותה אחת שעלולה לעלות יותר מ-100 מיליון שקלים למשלם המסים, כל שנה", הוא אמר.

"עשוי להידרדר למקום אפל יותר". משחקי הכס (צילום: HBO, חדשות)
"עשוי להידרדר למקום אפל יותר". משחקי הכס | צילום: HBO, חדשות

עוד הוסיף ח"כ להב-הרצנו: "אבל למי אכפת? להם לא אכפת. להם אכפת לשמר את כוחם הפוליטי, לצבור עוד ועוד כוח, עוד ועוד סמכויות. הם רוצים שליטה, והם רוצים אותה מהר. והמחיר שעלולים אזרחי המדינה לשלם בגין אותה שליטה, הוא המחיר, של אותו מאבק שלטוני, אלים, קשה ואינו מוצדק, בדרך אל כס הברזל".

בסיום דבריו הח"כ ניגן במכשיר הסלולרי שלו את שיר הנושא מתוך סדרת הפנטזיה ויו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, חדל אותו בתוך שניות ספורות. "לא לא לא. אני סולח לך פעם ראשונה אבל אני מקווה שזו הפעם האחרונה שאתה עושה אווירה כזאת חמורה במליאה", נזף אדלשטיין. "אני רואה בך תינוק שנשבה. דברים כאלה תשאירו לח"כים שהיו בכנסת הקודמת וכבר לא איתנו. אין לדברים האלה מקום בכנסת".

"ההתנהלות של הקואליציה מבזה את הכנסת, דורסת את שלטון החוק ושמה ללעג ולקלס את הציבור בישראל", אמר ח"כ להב-הרצנו לאחר התקרית. "המחאה היום במליאת הכנסת היא חלק מהמאבק שלנו נגד הכוונה שלנו להיאבק בכוונה של הממשלה להרוס את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. זה יתחיל בכנסת וימשיך ברחובות הערים בכל רחבי ישראל".‎