הח"כית מבקרת בסמינר (צילום: חדשות)
הח"כית מבקרת בסמינר | צילום: חדשות

חברת הכנסת החרדית של "כחול לבן", עומר ינקלביץ', ביקרה היום (שני) בסמינר שצ'רנסקי בתל אביב, המוסד החינוכי בו למדה. הח"כית זכתה לקבלת פנים חמה ואף זכתה למחיאות כפיים במעמד מנהלת הסמינר. הביקור עלא עבר בשקט ועורר את זעמם של חברי כנסת מהמפלגות החרדיות בראשם משה גפני שקרא: "מטרת סיעתה לפגוע בכל הקדוש והיקר לעם ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בקבלת הפנים החגיגית שנערכה לינקלביץ', השתתפה כל צמרת הסמינר - המנכ"ל הרב יצחק ש'צרנסקי, המזכ"ל הרב צבי חסיד, מנהל התיכון הרב אריה זנד, המנהלת מלכה רובינשטיין, ועוד רבים מן הסגל הבכיר. הצוות אף הפתיע אותה כשהעניק לה את תעודת ההוראה.

עומר ינקלביץ' (צילום: חדשות)
הח"כית החרדית, ינקלביץ' | צילום: חדשות

"כבוגרת סמינר, אני מתרגשת לשוב הנה, בין כתלי המוסד הזה שמעניק בסיס רוחני כל כך משמעותי לחיים", אמרה. הרקע לביקורה הוא ההחלטה שלא להכיר בלימודים הפרא-רפואיים הנלמדים בסמינר, כתואר אקדמי. דבר זה אינו מאפשר ללומדות בסמינר לעסוק במקצוע. ינקלביץ' התחייבה שתפעל לקידום פתרון הנושא והבטיחה "להיות כתובת לכל פניה מסוג זה".

"עלינו מוטלת האחריות לדאוג שכל מגזר באוכלוסייה יקבל כלים להשכלה, שמותאמים לאורחות חייו ואמונתו, מבלי להטיל מגבלות על סמינרים הנותנים מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר", אמרה הח"כית החרדית בביקורה. "מדינת ישראל חייבת להקל ולא להערים מכשולים על ההשכלה וההכשרה מקצועית לציבור החרדי".

מקשיחים עמדות? ליצמן וגפני (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
גפני ביחד עם ליצמן | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אך ביקורה של הח"כית החרדית, לא התקבל ללא ביקורת מצד המפלגות החרדיות. חבר הכנסת משה גפני מתח ביקורת על המוסד החינוכי שקיבל את חברת הכנסת מטעם "כחול לבן", שכן זו מפלגה חילונית ובגלל מדיניות יאיר לפיד נגד החרדים.

"לכבוד הנהלת הסמינר למורות וגננות שצ'רנסקי", כתב גפני במכתבו למוסד. "נדהמתי לשמוע כי חברת כנסת מסיעה חילונית שמטרת הסיעה הזו לפגוע בכל הקדוש והיקר לעם ישראל, ביקרה והתקבלה בכבוד רב על ידי הנהלת הסמינר וכדי ביזיון וקצף. הרב שצ'רסקי זצ"ל שעמד על משמר החינוך לא היה מאפשר דבר כזה".

ח"כ ינקלביץ' הגיבה לדברי גפני: "באתי לעבוד ולעשות עשייה משמעותית. אני שליחת ציבור של כלל האזרחים בישראל ובמיוחד חשוב לי לקדם אוכלוסיות פריפריאליות ומודרות. בין אם אלו נשים חרדיות או בדואיות, עולות, או כל קבוצה אחרת במצוקה שניתן לסייע להן להשתלב באקדמיה, בתעסוקה ובכלכלה של ישראל. אני מאוד מכבדת את ח"כ הרב גפני".