לראשונה מזה 23 שנים, איתן כבל – מי שכיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה ושימש בתפקידים רבים מטעמה – בילה אתמול (שלישי) את בוקר השבעת הכנסת לא במשכן, אלא בניקיון הבית שלו. אולם באופן מפתיע כבל, שמעולם לא היסס להשמיע גם את הדעות החריפות ביותר הן על יריביו הפוליטיים והן על חברי מפלגתו שלו, לא נראה טרוד במיוחד מעובדה זו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אני כבר לא שם, אני מסתכל לאחור וטוב לי", הוא אומר לחדשות Online. "את הקטע של להיות פרלמנטר מיציתי". לדבריו, העבודה כחבר כנסת היא עבודה קשה – וקשה עוד יותר לבצע אותה כשאתה חלק ממפלגה שזכתה לשישה מנדטים בלבד בבחירות.

"מיציתי". כבל בעיצומו של ניקיון (צילום: החדשות)
"מיציתי". כבל בעיצומו של ניקיון | צילום: החדשות

כבל חושף שלא מעט מחברי הכנסת החדשים שהושבעו אתמול התקשרו אליו לבקש טיפים, וצוחק כי הוא שוקל לכתוב חוברת הדרכה בנושא. עד אז, הוא לא חושש מהאופק החדש. "יש לי הרבה הצעות, ואני מאוד עצמאי", הוא מתגאה. "אני אוהב את הצוות שלי מאוד, אבל יודע גם לעשות את כל העבודה לבד".

הוא מתלבט אם לשמש כיו"ר ההתאחדות לכדורגל או שמא לפתוח בקריירה בימי הולדת על בסיס החיקוי שלו בארץ נהדרת – אבל עד שיחליט מה יהיה הצעד הבא שלו, הוא מקדיש את זמנו לטיפול בחתולים, שהשכנים משאירים על פתח בית משפחתו. מה שבטוח הוא שאין לו כוונה לנטוש את העשייה החברתית והפוליטית. "אני אוהב את הארץ הזאת מאוד", הוא אומר בפשטות. "כשאני טס לחו"ל, אני כבר מת לחזור לארץ. אני מגדל כאן ארבע בנות – מה אני משאיר להן?".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il