סער: "אפס תועלת ומקסימום נזק" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"חוק פרסונלי עם מקסימום נזק", סער | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

חברת הכנסת מיכל שיר ממפלגת הליכוד פרסמה היום (שישי) פוסט בטוויטר שבו היא יוצאת נגד החקיקה שנועדה לתת חסינות לראש הממשלה נתניהו. בדבריה שיר הפכה לח"כית הראשונה במפלגה שמתייצבת מאחורי גדעון סער: "ריבוי דעות אינו חיסרון אלא יתרון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"היום, יום השנה למהפך 77, אני מקשיבה לנאומו הראשון של בגין בזמן הקמת המדינה", כתבה ח"כ שיר. "דבריו רלוונטיים מתמיד. הליכוד היא תנועה דמוקרטית, בניגוד לאלו המעבירים עלינו ביקורת. ריבוי דעות אינו חיסרון אלא יתרון, גם היום. אני תומכת בראש הממשלה, ובמקביל חושבת שחקיקה פרסונלית היא גם שגויה וגם מיותרת".

הדברים נכתבו בציוץ ששיתפה חברת הכנסת בעמוד הטוויטר שלה, על רקע תמונה של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז"ל שבה צוטטו גם אמירתו המוכרת: "במדינתנו פנימה יהיה הצדק השליט העליון, השליט גם על שליטיה. לא תהיה רודנות. יהיו נושאי המשרה משרתי החברה ולא רודיה".

חברת הכנסת מיכל שיר (צילום: פלאש 90, חדשות)
חברת הכנסת מיכל שיר | צילום: פלאש 90, חדשות

ח"כ אמיר אוחנה תקף בתגובה את הגיבוי של שיר לסער: "לקבל ליטופים וחיזוקים מהתקשורת זה הכי קל, בלי שום תחכום: תקוף את ביבי מתוך הליכוד, הפינוקים כבר יבואו. ההתקפות התקשורתיות על אלה שמתייצבים לצידו של רה"מ גם הן תבואנה, והן תהיינה קשות, פוגעניות, מעליבות. הם יודעים לפגוע".

אוחנה הוסיף להגן על נתניהו: "יש עליו התקפות חסרות תקדים בהיקפן ובעצמתם מהגורמים הכי כוחניים שיש במדינת ישראל, ואני מצפה מאיתנו, לפחות מאיתנו, חברי הכנסת - לגלות סולידריות ואחדות. אנחנו שחקנים קבוצתיים. לשמחתי רובנו נוהגים כך".

"חוק פרסונלי עם מקסימום נזק"

חבר הכנסת גדעון סער יצא אתמול במתקפה נגד חוק החסינות שמקדם ראש הממשלה - והמערכת הפוליטית לא נותרה אדישה. זה התחיל בתגובות חריפות במיוחד של "בכירים בליכוד" שטענו כי סער ממשיך להתחסד ולפעול נגד נתניהו, והמשיך בתגובה נוספת שהסלימה את הטון: "לא לחינם תקשורת השמאל לא מפסיקה לחבק את גדעון סער, משום שהוא לא מחמיץ אף הזדמנות לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו".

חברת הכנסת שיר התייחסה גם אתמול לפרשה אבל עד כה היא לא נקטה עמדה מפורשת. היא רק ציינה כי "בשעות האחרונות יש מי שמנסה לסכסך בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין גדעון סער, וליצור קרע פיקטיבי בתוך הליכוד. הניסיונות הכי מביכים מגיעים מכיוון אנשי כחול לבן שהוציאו הודעות עוד לפני שהמיקרופון של סער התקרר".

שר המשפטים אמיר אוחנה, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
ח"כ אוחנה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בריאיון לחדשות אמש, תקף סער את היוזמה לקדם את חוק החסינות וכינה אותו "חוק עם אפס תועלת ומקסימום נזק". סער הוסיף כי היוזמה פוגעת בליכוד ואף תפגע בנתניהו עצמו: "חשוב למדינה שזה לא יקרה". לדבריו, "מה שאזרחי ישראל שמעו גם ממני וגם מראש הממשלה עצמו ערב הבחירות זה שאין שום כוונה להעביר חוקים כאלה. חקיקה פרסונלית היא חקיקה לא נכונה שעלולה לפגוע באמון הציבור בליכוד ולא יועיל לנתניהו".