הרמטכ"ל לשעבר וחבר הכנסת הטרי של כחול לבן גבי אשכנזי נשא הערב (שלישי) את נאומו הראשון במליאת הכנסת. אשכנזי התייחס לשורת החוקים שמתכננת הקואליציה להעביר וביקש מחברי הכנסת לעצור את החקיקה שתעזור לראש הממשלה להימנע מהעמדה לדין: "אל תאפשרו חסינות לחשודים בפלילים, ההיסטוריה תשפוט אתכם". לדבריו, על הממשלה לשמור את מדינת ישראל כדמוקרטית: "עלינו להבטיח מדינה שמגינה ומכבדת את מוסדותיה השלטוניים ואת בית המשפט העליון, המשטרה וכל שומרי הסף".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מדינת ישראל היא מדינה חזקה ללא איום ביטחוני קיומי", הדגיש הרמטכ"ל לשעבר. "אם ניתן להצביע על איום ממשי שנשקף למדינה הוא האיום הפנימי, על חוסנה החברתי ואופייה". מס' 4 בכחול לבן הדגיש את מחויבותה של האופוזיציה לוודא שראש הממשלה "לא יצליח להעביר את החוקים האנטי דמוקרטים וליצור לעצמו עיר מקלט".

תחת מתקפה פוליטית, נתניהו (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות)
ראש הממשלה נתניהו | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות



אשכנזי פנה לחברי הקואליציה המתגבשת וביקש מהם שלא לאפשר חסינות לחשודים בפלילים: "אף אדם אינו מעל החוק. גם אם הוא ראש הממשלה. ההיסטוריה תשפוט את התנהגותכם ואת בחירתכם בעת הזו". הוא הדגיש את מחויבותה של האופוזיציה לפעול לטובת הציבור ובפניה לראש הממשלה אמר "אנחנו אומנם אופוזיציה, אבל נהיה אופוזיציה אחראית - בכל מקום שבו קיימת טובת הציבור, נפעל באחריות".

"אני מתחייב להיות קול למיליון ומאה הישראלים שבחרו בנו, וגם לאלו שלא", אמר חבר הכנסת הטרי. "מתחייב להילחם בשיסוי והפילוג, להחזיר את אמון הציבור במשכן הזה ולשרת את עם ישראל בחרדת קודש".