עו"ד מיכל רוזנבוים (צילום: מתוך attorney.org, חדשות)
עו"ד מיכל רוזנבוים | צילום: מתוך attorney.org, חדשות

אמש נסגרה רשימת המועמדים לתפקיד מבקר המדינה, כשהמועמד שנבחר מטעם הקואליציה הוא מתניהו אנגלמן, שבתפקידו האחרון היה ראש המועצה להשכלה גבוהה. עד אתמול הייתה מועמדת נוספת ברשימה - עו"ד מיכל רוזנבוים - אולם מועמדותה הוסרה במפתיע ברגע האחרון. הבוקר (שלישי) פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי עולות תהיות לגבי המניעים העומדים מאחורי ההחלטה להסיר את מועמדותה - וייתכן כי אחד הנוגעים בדבר הוא בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כפי שפורסם בידיעות, בכירים במפלגת יהדות התורה טוענים שמועמדותה של רוזנבוים הוסרה לאחר שיאיר נתניהו נחשף לציוץ בטוויטר של אלדד יניב, בו ציין מי שידוע כמבקרו החריף של ראש הממשלה כי בינו לבין רוזנבוים שוררים יחסי חברות. נתניהו הבן הגיב לציוץ של יניב, ובין השניים התפתח עימות פומבי שכלל השמצות על המועמדת.

משרד מבקר המדינה (צילום: חדשות)
מי יהיה המבקר הבא? | צילום: חדשות

הסבר נוסף שעלה לפסילת רוזנבוים הוא העובדה שבמהלך פרק זמן מסוים בעברה הייתה קשורה למשרד עורכי דין שאליו היה קשור גם יריבו הפוליטי של נתניהו - גדעון סער. מכך עולה הסברה שייתכן ונתניהו החליט לפסול אותה מסיבות אלה ולא מטעמים ענייניים.

במשרד רה"מ מכחישים את הטענות ומסבירים כי ההחלטה לבחור באנגלמן נבעה מהרצון להתמקד במועמד אחד, לאור העובדה שהאופוזיציה התגייסה בעד מועמד אחד מצידה. מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה שוחח עם עו"ד מיכל רוזנבוים, המועמדת השנייה שרצו לקדם בליכוד, והביע הערכה רבה על החלטתה שלא להגיש את מועמדותה לאור צרכי הקואליציה להתגייסות בעד מועמד אחד לתפקיד מבקר המדינה".

מפלגת הבית היהודי היא זו שהציעה את המועמד אנגלמן, שהיה מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה ומנכ"ל הוועדה לתכנון ותקצוב של ההשכלה הגבוהה. את מועמדותה של רוזנבוים שכאמור לא תצא אל הפועל קידם יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן. מועמד האופוזיציה הוא האלוף במיל' גיורא רום, והוא נחשב למועמד המוביל לפי שעה, בין היתר מכיוון שמדובר בהצבעה חשאית.