לא מתנצל. עומר נחמני
לא מתנצל. עומר נחמני | צילום: חדשות

עומר נחמני, בן 29, משרת שנים כקצין תותחנים במילואים, בפוסט שהעלה ביום שבת האחרון כתב שהוא יפסיק לשרת אם פסקת ההתגברות תחוקק. נחמני קיבל תגובות רבות לפוסט שהפך לוויראלי, ואף איחולים למותו. "מציע ליאיר נתניהו ולצל לבוא לחפיפה כדי שיעשו את שירות המילואים הקרבי במקומי", אמר בתגובה בשיחה עם החדשות Online. "שכל אחד יעשה את חלקו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יואב אליאסי (הצל) שיתף את הפוסט של נחמני וקרא להדיח אותו משירות המילואים ולהוריד אותו לדרגת טוראי. "עומר הוא נער הפוסטר להידרדרות המוסרית והצביעות של הפחים מהשמאל ואחת הסיבות למה המילה שמאל הפכה לקללה", כתב אליאסי בפייסבוק. נחמני לא התרגש ולטענתו מלבד הקריאות נגדו הוא קיבל עשרות פניות של אנשים שרוצים להצטרף למחאתו.

יאיר נתניהו
"שיעשה מילואים במקומי". יאיר נתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

"אני מבין שהמשמעות של סירוב פקודה היא כלא", ציין נחמני והגיב בציניות: "חבל שאני לא ראש ממשלה כדי שאוכל להוציא את עצמי מהכלא אם זה יקרה. אם הייתי ראש ממשלה הייתי אולי יכול להמציא חוק שיוציא אותי משם".

אליאסי תקף
אליאסי תקף | צילום: חדשות 2

נחמני, שעומד בראש התא הגאה של מפלגת העבודה ציין כי הוא תמיד הגיע לשירות המילואים ועשה זאת מתחושה של שליחות. "הייתה לי תחושת גאווה, שאני מייצג משהו שאני מאמין בו", כתב בפוסט המדובר. "גם כשלא הסכמתי עם ההנהגה, עדיין הלכתי כל פעם שקראו לי לדגל. אבל לא עוד. ברגע שפסקת ההתגברות עוברת, אני מפסיק ללכת למילואים".

נחמני הציג מצב היפותטי שבו לאחר העברת הפסקה יווצר מצב שבו ח"כ בצלאל סמוטריץ' יהיה שר פנים ויחליט לבטל את האבטחה במצעד הגאווה - בג"ץ יבטל את ההחלטה והממשלה תבטל את החלטת בג"ץ ובכך יתבטל המצעד. "לא ייתכן שאני אסכן את חיי למען המדינה, כשלממשלה יהיה כוח בלתי מוגבל לפגוע במיעוטים, ובין היתר הקהילה הגאה אליה אני משתייך", כתב.