עומר ינקלביץ' (צילום: חדשות)
מס' 23 בכחול לבן, עומר ינקלביץ' | צילום: חדשות

חברת הכנסת החרדית של "כחול לבן", עומר ינקלביץ', שפורסם כי בליכוד מנסים לגרום לה "לערוק לטובתם", מכחישה היום (רביעי) את הפרסום. "מתנצלת מראש שאני צריכה להרוס את הסיפור - מי שמכיר אותי יודע שאין לפנטזיה הזאת בדל של סיכוי. מדובר בשקר מוחלט", כתבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"איזה 'תענוג' לקום בבוקר לידיעה חדשותית לפיה אני מבוקשת בליכוד, תוך פירוט המאמצים היצירתיים לגרום לי לערוק", כתבה בפוסט תגובה בפייסבוק הח"כית הטרייה. "אני מתנצלת מראש על שאני צריכה להרוס סיפור צבעוני טוב, אבל מי שמכיר אותי יודע שאין לפנטזיה הזו בדל של סיכוי - מדובר בשקר מוחלט".

עוד מדגישה ינקלביץ' כי הצטרפותה לחוסן לישראל ולכחול לבן היא איננה "סידור תעסוקה או כמפלט פוליטי". כמו כן מבהירה: "אני מאמינה בדרכו של בני גנץ. לנגד עיניי שליחות חברתית ערכית. לכן, כל אופציה לסחר פוליטי מכוער מהסוג הנ"ל אינה קיימת בעולם המושגים שלי".

"נתן אשל קנה לך סיגרים". אשל ונתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
תוכנית הליכוד לממשלה בלי ליברמן | צילום: רויטרס, חדשות

כשבועיים לתוך המשא ומתן הקואליציוני, שמתחיל לצבור תאוצה עם פרסום דרישותיהן של המפלגות הקטנות, נראה שבליכוד מחפשים כיוונים חדשים להרחבת הקואליציה - ומנסים להביא לעריקתם של ח"כים מרשימת "כחול-לבן". לפי פרסום הבוקר  ב"ידיעות אחרונות", בכיר בצוות המו"מ של הליכוד ומקורבו של נתניהו, נתן אשל, פנה לגורמים בעולם החרדי בניסיון להשפיע על ח"כ עומר ינקלביץ' לעבור לליכוד.

לפי הפרסום, בימים האחרונים פעל נתן אשל בניסיון להביא לעריקתה של הח"כית החרדית עומר ינקלביץ', מקום 23 ברשימת כחול לבן לכנסת. אשל פנה לגורמים שונים בעולם החרדי כדי לבדוק אפשרות להשפיע עליה ולהעבירה לליכוד. אשל גם ביקש לבדוק עבורו מיהי הדמות התורנית הקרובה אליה, שיכולה גם להשפיע עליה להסכים למהלך.

אשל גם הבטיח לה תמורה אם תסכים לערוק - ראשות ועדה בכנסת. לפי הפרסום בידיעות, המטרה שעמדה לנגד עיניו היא הקמת קואליציה צרה של 61 ח"כים לפחות, בלי ליברמן.

מקורבו של נתניהו, נתן אשל, מסר בתגובה: "לי זה טוב כזה פרסום, אבל לא ביקשנו ולא נרצה לא אותה ולא אחרים. אנחנו שמחים עם ה-65 שיש לנו".