טל רוסו (צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות)
חבר הכנסת טל רוסו | צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות

מספר 2 במפלגת העבודה טל רוסו, שעל פי הדיווחים תמך בכניסה לממשלה, שוחח הבוקר (חמישי) עם קרן מרציאנו ואודי סגל בתוכנית הרדיו שלהם בגלי צה"ל, ואמר להם כי הוא שוקל את המשך צעדיו. "בימים הקרובים אחליט על המשך דרכי הפוליטית", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

המשמעות: או שרוסו יפרוש או שהוא ירוץ לראשות מפלגת העבודה. בהמשך הריאיון הוא התייחס להצעה שקיבלה מפלגתו מראש הממשלה ואמר: "הצעת נתניהו הייתה מפליגה מאוד והיינו חייבים לבחון אותה". הוא הוסיף: "הייתי שוקל גם הצעה מהחמאס. הכל היה על השולחן".

שמולי, שפיר וגבאי (צילום: חדשות)
סיעת מפלגת העבודה | צילום: חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע למפלגת העבודה ארבעה תיקים בממשלתו ואת גניזת חוקי החסינות - אבי גבאי הודיע כי הוא דוחה את ההצעה. "חברי הסיעה דנו בהצעה והחלטנו שלא לקבל את ההצעה", אמר גבאי. בליכוד סרבו להתייחס לפרסום בנושא אך הבהירו לאורך הדרך - תיק האוצר בידי כחלון.

"במהלך החודש האחרון מפלגת העבודה קיבלה מספר הצעות להשתלב בממשלה", נכתב בהודעת גבאי. "ההצעה האחרונה מאמש כללה התחייבות לחבילת צעדים לשמירה על הדמוקרטיה, לרבות ביטול חקיקת פסקת ההתגברות, החסינות, חוקים פרסונלים ועוד".

"לעצור את ההספדים". (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
חברת הכנסת יחימוביץ' | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

מהצעתו של נתניהו ליו"ר העבודה אבי גבאי עלה כי הוצע תיק הביטחון ועוד שלושה תיקים לחברי הכנסת הנוספים ממפלגתו. כמו כן, הבטיח נתניהו כי יפסיק לקדם את חוקי החסינות שמקדמים במפלגתו ואת ביטול חוק בוררות חובה הפוגע בוועדי העובדים וההסתדרויות.

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי ומספר 2 - טל רוסו, שקלו את ההצעה וגבאי התייעץ עם חבריו לסיעה. מן הצד השני עמדו איציק שמולי ושלי יחימוביץ' המתנגדים למהלך. פרץ הבהיר כי לא יסכים להצטרף לממשלה בשום אופן. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב: "לא אנחנו נהיה גלגל ההצלה של נתניהו. ‏לא נכנס ולא נשב בממשלתו. כל אפשרות אחרת היא הפרה של כל  מה שהבטחנו לציבור. מה שהבטחנו נקיים".

יחימוביץ' הבטיחה בחשבון הטוויטר כי תתייחס להצעה שמפלגתה קיבלה במליאה. "אני מתרה בכל אדם ממפלגתי שעולה בדעתו לגזור קופון מהרס המפלגה ולהצטרף לממשלת השחיתות של נתניהו, שהוא ישלם על כך מחיר כבד", כתבה.