יחסי אהבה-שנאה על פני 3 עשורים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
ליברמן מבהיר: קחו אותנו ברצינות | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

הרכבת הממשלה מתעכבת - וחילופי ההאשמות נמשכים: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שהמו"מ הקואליציוני איתו תקוע, שיגר הבוקר (רביעי) לנתניהו מסר ואמר כי האפשרות שלא תקום ממשלה היא ממשית: "קחו אותנו ברצינות - מי שמחפש אשמים אם לא תקום קואליציית ימין שיסתכל במראה". במקביל נמשכים המגעים הקואליציוניים: נציגי הליכוד ייפגשו היום עם נציגי איחוד מפלגות הימין ועם יהדות התורה - 14 יום לפני תום המועד להרכבת הממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ישראל ביתנו מייצגת את הציבור הכי מקופח במדינת ישראל - ציבור שמשרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מסים ולכן לא נוותר על עקרונותינו", כתב ליברמן בפייסבוק - לאחר שהודיע השבוע כי יפסיק את פגישות המו"מ. "אנחנו רוצים ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים".

"אין שום תיאום עם כחלון" (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
"אין שום תיאום עם כחלון" | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

"ביומיים האחרונים שמעתי אין ספור איומים מצד הח"כים החרדים", כתב. "'נלך לבחירות חוזרות או נקים ממשלה בלי 'ישראל ביתנו'. אני מצטער שבמקום לנהל שיח ענייני דווקא המפלגות החרדיות בחרו להתגרות, להשתלח ולאיים. תפיסת 'ישראל ביתנו' בנושאי דת ומדינה ברורה למדי - אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה".

ליברמן והחכ"ים החרדים (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות)
ליברמן עם הח"כים החרדים. ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות

ליברמן גם התייחס לפרסומים על תיאום בין ישראל ביתנו לכולנו במשא ומתן. "אין שום תיאום, מאז הבחירות פגשתי את השר כחלון פעם אחת במליאת הכנסת לדקה וחצי", אמר והוסיף עקיצה לנתניהו: " מי שמנע את הפינוי של חאן אל-אחמר וסוסיא זה לא בג"צ, מי שמנע את קבלת חוק עונש מוות למחבלים בקריאה שנייה ושלישית זה לא בג"צ, מי שמאפשר העברת מאות מיליוני דולרים לארגוני טרור ברצועת עזה זאת ממשלת ישראל הנוכחית".

"פערים גדולים במו"מ עם הליכוד"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר אתמול כי קיימים פערים משמעותיים במו"מ הקואליציוני עם הליכוד. "הליכוד התחייב לחוקק את חוק עונש מוות למחבלים בתוך חצי שנה בקריאה שנייה ושלישית", אמר בישיבת הסיעה. "בנושאים אחרים יש פערים משמעותיים".

"אנחנו רוצים להקים ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים", אמר ליברמן. "אני לא רוצה למשוך את כולם עד יום 40 ולהודיע ביום ה-40 שאנחנו לא מצטרפים או שדברים לא מסתדרים ואנחנו לא מצטרפים לקואליציה. סיעת הליכוד היא אמנם המפלגה הגדולה והיא מובילה את המו"מ, אבל גם היא צריכה להבין שגם למפלגות קטנות יש עמדות ועקרונות".

דפנה ליאל השתתפה בהכנת הידיעה.