יתנצל - וישלם. גבאי וברושי (צילום: יונתן זינדל, מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
יתנצל - וישלם. גבאי וברושי | צילום: יונתן זינדל, מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

יו"ר העבודה אבי גבאי, שקרא לחבר הכנסת לשעבר איתן ברושי "עבריין מין" והודיע על השעייתו מהמפלגה בעקבות עדות שהאחרון שהטריד לכאורה מינית אישה לפני 15 שנים, יתנצל, וישלם לו 40 אלף שקלים - כך הוחלט במסגרת הסכם פשרה שנחתם היום (שני) בין שני הצדדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסכם הפשרה נחתם היום בעקבות הליך הידברות מחוץ לכותלי בית המשפט, שבמסגרתו נקבע כי התביעה שהגיש ברושי, דרך עורך הדין אילן בומבך, נגד יו"ר מפלגתו תימחק. במסגרת ההסכם, התחייב גבאי להתנצל בפני ברושי בנוסח הזה: "ביום 29.7.18 פרסמתי בחשבון הטוויטר הודעה שבמסגרתה כיניתי את איתן ברושי 'עבריין מין' והודעתי על השעייתו מפעילות במפלגה. ברצוני להודיע שאני חוזר בי מהדברים שפרסמתי ומתנצל בפני איתן ברושי ומשפחתו. לא היה שום מקום והצדקה לשימוש בביטוי זה".

על פי ההסכם, ההתנצלות בנוסח הזה תישלח אל ברושי ואל משפחתו במכתב רשמי ותפורסם בחשבון הטוויטר של גבאי וגם בחשבון הפייסבוק שלו - כל זאת בתוך יומיים, ואכן תוך שעה קלה הוא פרסם את הדברים. עוד נקבע כאמור כי גבאי ישלם לברושי 40 אלף שקלים, "בגין השתתפות בחלק מהוצאות המשפט שנגרמו לתובע".

הח"כית לשעבר נחמיאס ורבין (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
הח"כית לשעבר נחמיאס ורבין | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

באוגוסט האחרון הגיש ברושי תביעת לשון הרע נגד גבאי שבה דרש ממנו פיצוי של 300 אלף שקלים. בתביעה נטען כי גבאי השעה את ברושי ללא שימוע, בניגוד למה שמחייבת חוקת המפלגה, וגם כאמור כינה אותו "עבריין מין".

גבאי גינה את ברושי "עבריין מין" והודיע על השעייתו לאחר פרסום עדות של אישה נוספת שטענה שברושי תקף אותה מינית לפני כ-15 שנים. זאת, שבועיים לאחר שפורסמה תלונתה של חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, שטענה גם כן שברושי הטריד אותה מינית, והאישה הנוספת פנתה לגבאי בעקבות הפרסומים בנושא.

יפרסם התנצלות ביומיים הקרובים. גבאי (צילום: החדשות)
יפרסם התנצלות ביומיים הקרובים. גבאי | צילום: החדשות

"שוחחתי עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת", כתב אז גבאי בהודעה רשמית שפורסמה מטעמו בתגובה לדברים. "אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת".

לפי הפרסום, האישה טענה שברושי תקף אותה לפני כ-15 שנים, בזמן שהיה ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל. לפי המכתב ששלחה המתלוננת לאבי גבאי, ברושי תקף אותה לאחר שנכנסו יחד למעלית. כשניסתה לצאת, כך לדבריה, ברושי חסם בפניה את הדרך ונגע באיבריה האינטימיים. חברת הכנסת נחמיאס ורבין אמרה כי ברושי נגע בה "באופן משפיל" כשנגע בישבנה בזמן סיור של המפלגה.

ברושי שב והכחיש את המעשים המיוחסים לו ולמרות ההחלטה של גבאי, הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר, למרות שיו"ר מפלגתו דרש ממנו לקחת אחריות ולעזוב את הכנסת. ח"כ ברושי הבהיר אז בשיחה עם החדשות: "אין לי שום כוונה להתפטר, לא עשיתי כלום". עורך דינו של ברושי דחה אמש את הטענות נגד הח"כ והצהיר: "בכוונתנו להגיש תביעת דיבה כנגד מוציאיה".