שידור ישיר מהרמת הכוסית של ש"ס (צילום: החדשות)
דרעי, הערב | צילום: החדשות

בש"ס הרימו כוסית לכבוד החג - והצלחת הבחירות: הערב (שלישי), שבוע בדיוק לאחר סוף מערכת הבחירות, תנועת ש"ס התכנסה להרמת כוסית על מנת לחגוג את "סיומה של מערכת הבחירות לכנסת ה-21 ועליית כוחה המרשים של תנועת ש"ס". יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, נשא דברים בפני נציגי המפלגה והפעילים - והתייחס למשא ומתן הקואליציוני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני לא איכנס לפרטי המו"מ", אמר דרעי, "אני לא שולח מסרים ולא עושה את זה בתקשורת. פגשתי אתמול בבוקר את ראש הממשלה, שוחחנו והיום מיניתי צוות מו"מ והם ינהלו אותו. אנחנו לא מאיימים. גם בפגישה שלי איתו אתמול הוא הבין מי השותפים הבכירים שלו". עם זאת, דרעי ציין: "המפלגות שדורשות את תיק האוצר והביטחון זהות ביחד לכוח של ש"ס, רק שתבינו את הפרופורציות".

דרעי גם עקץ את הסקרים: "כמה היינו צריכים לשכנע שנעבור את אחוז החסימה, כמה היינו צריכים לשכנע את כולם שהסקרים לא יודעים לסקור את ש"ס. אני מקווה שעכשיו אחרי התוצאה המדהימה, הסוקרים והפרשנים יחשבו שוב". על המגעים עם הליכוד אמר: "לא ניכנס לפרטים, תהיו משוכנעים - אנחנו לא מחפשים את התואר של התפקיד מה יחזק או מה ישדרג את קורות החיים שלנו. אנחנו בודקים מה טובת הציבור שלנו, העם, השכבות החלשות וכל עם ישראל. הבחירות הם לא סידור עבודה, הבחירות הם אמצעי להגיע למטרה והמטרה היא לשרת את הציבור והעם".

דרעי סיפר כי כבר בערב הבחירות הרגיע את נתניהו והבטיח שיתמוך בו: "כשאנחנו מבטיחים אנחנו מקיימים, הציבור שלנו רוצה את נתניהו כראש הממשלה וזה לא נתון למשא ומתן". עוד הוסיף דרעי: "אנחנו נעמוד על העקרונות, על קווי יסוד, הסכמים קואליציונים ועל התיקים כפי שמגיעה למפלגה השלישית בגודלה - שאף אחד לא יזלזל בזה. ש"ס היא המזוזה של הליכוד - נדאג לקיים את כל מה שאמרנו, כל הנושאים שנותנים למדינה הזו צביון של מדינה יהודית". בצל הוויכוח עם ליברמן על חוק הגיוס, דרעי הבטיח לדאוג ללומדי התורה: "המעלה הגדולה הזו של לומדי תורה שמוסרים את נפשם ולומדים תורה - הם ימשיכו לעשות את זה ללא שום הפרעה, אנחנו נעמוד על זה וזה יהיה".

האירוע של ש"ס התקיים באולם האירועים "סקויה" במעלה החמישה, כיממה לאחר שנציגי ש"ס - המפלגה השלישית בגודלה עם 8 מנדטים (יחד עם יהדות התורה) - המליצו לנשיא להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה ה-35 של ישראל. מוקדם יותר הודיע דרעי על צוות המו"מ הקואליציוני של ש"ס לקראת הקמת הממשלה החדשה. בראש הצוות יעמוד השר לשעבר אריאל אטיאס וחברי הצוות יהיו הח"כ המיועד עו"ד משה ארבל (מקום 7 ברשימה), היועץ המשפטי של ש"ס עו"ד ישראל בך והיועץ האסטרטגי אבי לרנר.