היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דחה היום (ראשון) את הטענות שלפיהן מערכת אכיפת החוק "תופרת תיקים" נגד פוליטיקאים שמתנגדים למערכת המשפט. "הפרסומים כאילו שיקולים לא מקצועיים משפיעים על עבודתנו בהקשר למינויים כאלה ואחרים - חסרי כל ביסוס, רעים ומזיקים", אמר מנדלבליט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך נאומו באירוע מורשת של הסנגוריה הצבאית התייחס מנדלבליט לפרסומים בנושא בימים האחרונים. "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה", אמר מנדלבליט. "זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק".

עוד אמר היועמ"ש: "העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית – בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין. מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט".

לוין: לא היה שר משפטים זמני (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות)
יריב לוין, ארכיון | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

לדבריו, בימים האחרונים היו פרסומים שלפיהם קיימים שיקולים לא ענייניים או מקצועיים שעלולים להשפיע על עבודת מערכת אכיפת החוק, בהקשר למינויים. "אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס", הבהיר מנדלבליט. "הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

מנדלבליט התייחס בדבריו ברמיזה לפרסומים על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל למנות את יריב לוין ממפלגתו, הידוע ביחסו הביקורתי למערכת המשפט, לשר המשפטים. בין השאר נטען כי מינויו של לוין עלול להוביל לתגובת נגד ולהקשחת עמדות בתיקי נתניהו.