ש
ש"ס נגד ליברמן: "מסית" | צילום: רויטרס, יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ישראל בדרך לבחירות? על רקע המאבק על חוק הגיוס, מפלגת ש"ס פרסמה אחר הצהריים (ראשון) הודעה תקיפה ביותר שבה האשימה את יו"ר ישראל ביתנו בכך שהוא "אינו דובר אמת בנושא חוק הגיוס" ולדבריה - "משתמש בו כתירוץ להפלת ממשלת הימין" ולמעשה בכך מנסה להפיל את נתניהו ולחבל במאמציו להרכבת ממשלתו החמישית. זאת, לאחר שליברמן עצמו תקף ביממה האחרונה את החרדים במספר הזדמנויות, כשהצהיר כי הוא "נגד ממשלה חרדית ומדינת הלכה" ו"בעד מדינה יהודית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי המפלגה החרדית, ש"ס מעולם לא הסכימה להעביר את החוק כפי שליברמן דורש "בדרישה תמוהה". בהודעה נכתב כי ליברמן מצהיר שהוא רוצה שהחוק יעבור ללא שינוי של "פסיק או מילה", אך לדבריה "הציבור יודע, שאין כמעט שום הצעת חוק של משרד או ועדה העוברת בקריאה שניה ושלישית ללא שינויים או התאמות. לכן, כשמישהו אומר 'אני לא אשנה פסיק או מילה בחוק', בעיקר בחוק מורכב שכזה, ברור שאינו מעוניין בפתרון או דיון מהותי אלא כל רצונו הוא להכשיל את הקמת ממשלה".

ליברמן והחכ
דרעי, ליצמן וליברמן בימים יפים יותר | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות

בהודעה הזכירה ש"ס כי היא ויהדות התורה התנגדו לחוק בקריאה ראשונה ושתי המפלגות החרדיות דרשו לערוך בו "שינויים והתאמות" וח"כ דודי אמסלם, שעמד בראש הועדה המכינה את החוק לקריאה שניה ושלישית, הכריז גם בעצמו כי יידרשו שינויים ואף קיים בנושא דיונים: "לכן, האמירות של ליברמן כאילו אנחנו חזרנו בנו – הן שקריות ומשוללות יסוד".

"ליברמן מסית כלפי הציבור החרדי, למה אינו פוצה פה כלפי המגזר הערבי?"

ש"ס המשיכה במתקפה על ליברמן והוסיפה כי במהלך המשא ומתן הקואליציוני, "הליכוד העביר לנו הצעות פשרה בחוק זה שלא נדחו על ידי ליברמן, עד שהגיעו לשלב המעשי ולפתע הוא חזר בו מכל פשרה". על כך כתבה ש"ס כי "דברים אלו מוכיחים כי התבצרותו ב'כל פסיק ומילה' משוללת היגיון ומשמשת אמתלה להפיל את ממשלת הימין לה התחייב. גם טרמינולוגיית ההסתה שהוא בוחר להשתמש כלפי הציבור החרדי, מוכיחה שיש לו כוונות אחרות לגמרי".

מחאת רשת נגד רה
יצליח להרכיב ממשלה עד רביעי? נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות

בשלב זה ביקרה ש"ס את ליברמן על התנהלותו מול סוגיית הגיוס לצבא של המגזר הערבי: "מפליא לגלות, שליברמן הקנאי לשירות הצבאי ובעבר התהדר שרק הוא 'יודע לדבר ערבית', אינו פוצה פה כלפי המגזר הערבי שאינו משרת כלל ומקבל תקציבים של מיליארדים".

ש"ס סיכמה את הודעתה בפנייה ישירה ליו"ר ישראל ביתנו. "מר ליברמן: אנו קוראים לך לגלות אחריות. גם אם ישנם חילוקי דעות בינך לבין ראש הממשלה, אל תגרור את ישראל למלחמת אחים. משוך ידיך מההסתה הפרועה נגד ציבור גדול וקיים את התחייבותך להקמת ממשלת הימין".