נתניהו (ארכיון)
"ראש הממשלה האיטי בעולם", נתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי שהוסר היום (חמישי) הפוסט נגד קבוצת הכדורגל בני סכנין מהעמוד של ראש הממשלה, חברי הכנסת הערבים זועמים. המבקרים טוענים כי ראש הממשלה עשה מעט מדיי ומאוחר מדיי, לאחר שגינה לשווא את הקבוצה ואוהדיה, ופרסם טענה שגויה לפיה ביזו את דקת הדומיה לזכר נספי אסון הערבה כששרקו בוז במהלכה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ח״כ אחמד טיבי, המכנה את עצמו "האוהד מס 1 של בני סכנין" הגיב להסרת הפוסט: ״ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שיקר והסית וסירב להסיר את הפוסט השקרי על בוז שלא היה, מצד קהל של ילדים באצטדיון דוחה. הוא סירב להסיר את הפוסט עד שהוא נכנע בשקט בשקט ובהחבא. האיש של הביטוי ״הערבים נוהרים לקלפיות״, ושל האונס הלאומני ושל שקר הבוז הוא איש חסר בושה. האם יתנצל בפני קהל סכנין וכלל הציבור? האם העיתונאים המתלהמים שנהרו אחריו יכו על חטא? האם הדף שלו ייסגר על ידי פייסבוק כדי למנוע עוד הסתה על רקע גזעני ולאומי?״.

"הסרת הפוסט השקרי שהעלה ראש הממשלה נתניהו ביום ראשון על אוהדי בני סכנין לא מספיק, על נתניהו להיות אמיץ ולהתנצל", כתב חבר הכנסת מסעוד גנאים מהרשימה המשותפת.

"פלאש העצלן היה עושה את זה מהר יותר"

"לקח לנתניהו חמישה ימים! להוריד פוסט שקרי על אוהדי בני סכנין. חמישה ימים תמימים לתקן טעות שהיתה ידועה וברורה. להוריד, אבל לא לבקש סליחה על חמישה ימים של שקר והסתה", כתב חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ. "נתניהו יכול בהחלט להיכנס לספר השיאים של גינס כראש הממשלה האיטי בעולם. אפילו פלאש העצלן היה עושה את זה מהר יותר", הוסיף כשהוא מתייחס לדמות המצוירת האהובה, מהסרט "זוטרופוליס".

אוהדי בני סכנין, ארכיון
אוהדי בני סכנין, ארכיון | צילום: פלאש90

עורך הדין איתמר בן גביר, שלטענתו בעקבות דרישתו לסגור את איצטדיון דוחה, פרסם ראש הממשלה את הפוסט, הגיב בצער על הסרתו. "יש להצטער כי נתניהו שוב מתקפל ולצערי לא בפעם הראשונה. היום לכולם ברור שבסכנין ביזו את דקת הדומיה, ואפילו לפי דובר הקבוצה כ-250 ילדים לא כיבדו את הטקס".

"לאחר האיום בתביעת הדיבה נגד נתניהו, שקלתי להציע לו שאייצג אותו פרו-בונו בתביעת סכנין", סיפר בן-גביר. "אמנם לצערי נתניהו לא עמד בלחץ. אני קורא להנהלת סכנין להגיש תביעה נגדי. אשמח מאוד לעמוד מולם בבית המשפט ולהוכיח במסגרת התביעה שמדובר בקבוצה שממומנת על ידיי תומכי טרור, חלק גדול מאוהדיה מבזה את מדינת ישראל ואין לה שום מקום בליגה הישראלית. נראה אותם מגישים תביעת דיבה נגדי".