בממשלה חששו מ"אירוע ליאו מסי 2" (צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות)
רגב במסיבת העיתונאים, | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

הסערה הציבורית בעקבות ביטול משחק הידידות בין נבחרת ישראל וארגנטינה מסרבת לשכוך. היום (חמישי), שרים וחברי כנסת מתוך הליכוד הביעו ביקורת על התנהלות שרת התרבות מירי רגב בנושא ונגד התערבות פוליטית בספורט ועניין האירוויזיון. השר הנגבי בראיון לגל"צ: "הממשלה לא צריכה לנהל משחקי כדורגל ולא תחרות זמר בינלאומית". ח"כ ביטן: "לא צריך להדביק לזה אירוע טרור". השר קרא הבהיר: "לא אתן לפגוע בתקנות האירוויזיון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי התראיין לתכנית "דקל-סגל" בגלי צה"ל והביא הסתייגות ממדיניותה של שרת התרבות והספורט מירי רגב. "כמה שפחות מעורבות פוליטית ישראלית בסוגיות שלא קשורות לממשלה, יהיה יותר טוב. הממשלה לא צריכה לנהל משחקי כדורגל ולא תחרות זמר בינלאומית". הנגבי הפנה אצבע מאשימה כלפי רגב: "זה לא תרם לעניין ביטול המשחק".שר התקשורת, מצדו, הבהיר כי לא יאפשר לשום גורם לפגוע בתקנות או בדרך שבה צפוי להתקיים האירוויזיון בישראל. בסרטון שפרסם בחשבון הטוויטר שלו אמר השר איוב קרא: "לא תהיה שום התערבות פוליטית באירוויזיון, בהפקתו או בתכניו - והוא יתקיים רק בישראל". הדברים מתייחסים לאולטימטום שהציבה רגב לפיו "אם האירוויזיון לא יתקיים בירושלים - הוא לא יתקיים בישראל".

שר התקשורת קרא, המוסמך על הפקת האירוויזיון בישראל, הבהיר: "לממשלה ולי אין שום כוונה פוליטית סביב קיום האירוויזיון. נפעל לפי ההנחיות".

מירי רגב (צילום: החדשות)
ספגה ביקורת, השרה רגב | צילום: החדשותגם חבר הכנסת דוד ביטן, ששבר שתיקה ארוכה בראיון לתכנית דקל-סגל בגלי צה"ל, התייחס להתנהלות השרה רגב. "להעביר את המשחק לירושלים זה דבר סביר, אבל אני לא יכול להגן על מסיבת העיתונאים", אמר. "הניסיון להדביק לזה אירוע טרור בעצם פעל לטובת ה-BDS, זה העלה אותם מבלי שהייתה להם השפעה אמיתית".

צחי הנגבי (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
השר צחי הנגבי | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשותח"כ ביטן התייחס בדבריו להתבטאות של שרת התרבות מירי רגב במסיבת העיתונאים אמש, בה השוותה בין ביטול המשחק בין ישראל ארגנטינה לרצח הספורטאים במינכן.