מסמך המתעד ישיבה שנערכה לפני שמונה שנים מעלה כי מתנות שקיבלה רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגיעו באופן חסר לוועדת המתנות, ובחלק מן הטפסים שיש למלא כנדרש לפי החוק נמחקו פריטים רלוונטיים. בשל כך כינס הממונה על המתנות במשרד ראש הממשלה, שלמה בן נון, דיון דחוף בנושא, שבמהלכו טען כי "מגיעות אריזות של מתנות כאשר רק חלק מהמתנה נמצא בתוך האריזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חוק המתנות קובע כי מתנה שניתנת לעובד ציבור או למי מבני משפחתו מועברת למדינה. אם המתנה פעוטת ערך ואין חשש לטוהר מידות יכול נבחר הציבור לפנות לוועדת המתנות, לבקש ולקבל את המתנה.

"מגיעות בקשות לפנות לוועדה כאשר המתנות עצמן מתעכבות בלשכה או בבית ראש הממשלה", אמר וכיוון לכך שבחלק מן המקרים יד נעלמה פתחה מתנות רבות והעלימה חלק מהן.

משתתף אחר בישיבה תהה: "הנוהל חל על רעיית ראש הממשלה? כי מתחילת הקדנציה למעלה משנה לא הובאו מתנות לשיקוף". אלא שעורכת דין שהשתתפה בפגישה הבהירה כי החוק חל גם על רעיית ראש הממשלה וכל המתנות המגיעות אליה הנוהל חל עליהן.

בהמשך הישיבה הממונה על המתנות היה ככל הנראה נסער: "מתחילת הקדנציה לא דווח על שום מתנה מרעיית ראש הממשלה, המתנות מגיעות באופן חסר, קופסאות רבות מגיעות חצי ריקות, כשחלק מהמתנות חסר בתוך הקופסאות".

בן נון ציין בעיה נוספת: "קרו מקרים.. שמישהו שינה את הכיתוב בטפסים ביחס לתוכן המתנה. מורידים פרטים. למשל אנגלה מרקל נתנה מתנה סט פורצלן של קנקן לתה עם צלחות וכוסות, מחקו את הקנקן".

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "סערה בקנקן תה. מעלים מהאוב נסיונות סרק מלפני שנים לפגוע במשפחת נתניהו. למשפחת נתניהו אין יד ורגל בנוהל רישום המתנות או נוהל קבלתן. בכל הנוגע למשפחת נתניהו הדברים מתבצעים על פי הנהלים. מעניין למה הטענות מועלות דווקא עכשיו".