מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב שלום כהן הגיע לניחום אבלים בבית ראש מועצת התורה של דגל התורה. במהלך הביקור דנו הרב וראש מועצת התורה בעמדת המפלגות החרדיות בנוגע לחוק הגיוס. מנהיגה הרוחני של ש"ס התבטא באופן שנוי במחלוקת: "יש לנו בעיה קשה עם הגיוס של בני הישיבות. מאיימים עלינו שלא ייתנו תקציבים. מה אנחנו חיים בשביל תקציבים מהגויים האלה?".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא נשלח אף אחד לצבא" המשיך מנהיגה הרוחני של ש"ס. בדבריו התכוון הרב לתקציבי המדינה המועברים לישיבות החרדיות. לסיום הדגיש ואמר כי "אנחנו לא נשלח אפילו אחד לצבא". המנהיג הליטאי הרב אדלשטיין השיב לו: "אין מה לדאוג".

הרב כהן: "לא נשלח אף אחד לצבא" (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
הרב כהן: "לא נשלח אף אחד לצבא" | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

ביום חמישי בשבוע שעבר הוקמה ועדה בראשות חבר הכנסת דוד אמסלם כדי לנסות ולגבש הסכמות לגבי חוק הגיוס, מועצת גדולי התורה של יהדות התורה התכנסה במקביל והודיעה על החלטתה להורות לחברי הכנסת החרדים לפרוש מהקואליציה, זאת במידה שחוק הגיוס יישאר במתכונתו הנוכחית ויעבור במליאה.

סלע המחלוקת הינו הסעיף העוסק במועד תפוגת החוק, והסעיף העוסק בסנקציות כלכליות על הישיבות. בקואליציה אומרים כי סוגיה זו יכולה להוביל למשבר פוליטי גדול וכי נשקלת האפשרות לפנות לבג"ץ בבקשה לדחיית המועד, שאמור לפוג בחודש ספטמבר.

הרב ראובן זכאים מסר בתגובה: "מי שמכיר מעט את מנהיג הדור מרן חכם שלום כהן, יודע שכל כולו תורה וקדושה ואהבת ישראל. הוא שכל ימיו העמיד תלמידים לרבבות, לא מסוגל לחשוב על מציאות כזו שבה יהודים מסוגלים לפגוע בתורה או חלילה לצמצם אותה ע"י גזירות וסנקציות. כאשר מדברים בסגנון זה, בלי ספק שהדבר מזכיר תקופות אפילות כאשר אומות העולם ניסו 'להשכיחם תורתך' ולפגוע בתורה הקדושה שהיא מקור החיות וזכות הקיום של עם ישראל, וזה הדבר אשר גורם למרן כאב וצער ומדיר שינה מעיניו".