משלחת הכנסת לצרפת בראשות יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השתתפה הבוקר (רביעי) בדיון ועדת החוץ של האסיפה הלאומית, אליו הוזמנה על רקע העימותים ברצועת עזה. השלב מסוים החל להתפתח ויכוח סוער בין אדלשטיין לאנשי שמאל צרפתים, כשאלה ניסו לקשר בין האלימות ברצועה לבין העברת השגרירות האמריקנית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אין קשר בין העברת השגרירות האמריקאית לאירועים בעזה. כבר שנים שהחמאס מנסה לפגע ולחבל, לחטוף ולרצוח אזרחים וחיילים", אמר אדלשטיין. "מדי יום מעבירה ישראל מאות משאיות עם תרופות ומוצרי מחייה לאוכלוסייה בעזה, אך למרבה האבסורד לפני שלושה ימים אנשי החמאס הציתו באש את מעבר כרם שלום שמציל את האוכלוסייה שלהם. אפילו ציוד של צה"ל נשלח על מנת לטפל בפצועים, ודווקא המשאיות האלה נפגעו".

חברת תנועת השמאל "צרפת המורדת", קלמנטין אוטן, הטיחה לעברו בתגובה: "המציאות שונה לחלוטין. אי אפשר להשוות בין אזרחים שמפגינים נגד זכות השיבה ובעד שיפור תנאי המחייה שלהם לטרוריסטים של דאע"ש. הם לא מריונטות של חמאס. הממשלה הימנית הקיצונית בראשות נתניהו היא שנאבקת בשלום ועוברת על חוקים בינלאומיים באופן בלתי מוסרי. לנתניהו וליברמן יש דם על הידיים".

לדבריה הצטרף ז'אן פול לקוק מהמפלגה הקומוניסטית שאמר: "אתה מספר לנו על משאיות שאתם מעבירים לעזה, אבל אני עצמי לא הצלחתי להיכנס לשם. מה שהיה בעזה זה טבח. אני מקווה שצרפת תחליט להחרים את האירוויזיון שאמור להתקיים בישראל, כי אי אפשר לתת יד למדינה שנוהגת כך ומפירה את החוק הבינלאומי".

יו"ר הכנסת הגיב: "אלה לא הפגנות פציפיסטיות והצבא לא יורה סתם. נמשיך להגן על גבולותינו כפי שהיתה נוהגת כל מדינה ריבונית. מאשימים אותנו שבגלל ההתנחלויות אין שלום, אבל ישראל עזבה את רצועת עזה, והנה הפלסטינים עדיין בצד הלא נכון של ההיסטוריה. האמינו לי, אני יודע סבל מהו. אך גם כאשר הקג"ב איימו להרוג את אשתי ואותי, וגם כשהם רדפו אחרי הבת שלי, מעולם לא עלה בדעתי לדקור ולהרוג".