"ניצחון לקהילה הגאה" | צילום: החדשות

הפסד לקואליציה: למרות התנגדות הממשלה, מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית וברוב של 37 תומכים מול 36 מתנגדים, את הצעת חוק הפרשנות של ח"כ מהרשימה המשותפת דב חנין. המשמעות: תיקון - הגדרת הפליה על רקע זהות מגדרית או נטייה מינית. חנין:"אסור להפלות מטעמי נטייה מינית וזהות מגדרית". ח"כ רוזין: "ניצחון לאופוזיציה, לציבור החופשי ולקהילה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מדובר בהצעת חוק רוחבית הנוגעת לכל צורות האפליה בחברה הישראלית. בכל מקום שבו יש איסור אפליה האיסור יכלול גם את האיסור על אפליה מטעמי נטייה מינית וזהות מגדרית. מדובר בהצעה היסטורית עם השפעות רוחב מרחיקות לכת. הצעת של ח"כ חנין הוצמדה להצעה של ח"כ מיכל רוזין שלא עברה לאחר שעליה התקיימה הצבעה שמית.

"לאור התמורות שחלו בחוק הישראלי מאז שנת 1992 ועד לימינו, ולנוכח הפגיעה בקהילת הלהט"ב בגין נטייה מינית או זהות מגדרית, הגיעה העת לתקן את חוק הפרשנות", נכתב בדברי ההסבר להצעה. "מעבר למשמעות המשפטית, בכוחו של שינוי זה להשפיע גם מבחינה חינוכית וחברתית".

ח"כ חנין יוזם החוק אמר כי "אסור להפלות מטעמי נטייה מינית וזהות מגדרית". ח"כ הדגיש כי ."אלה דברים שצריכים להיות מובנים מאליהם לכל אדם שרוצה לחיות בחברה ראויה שמתייחסת בכבוד לבני אדם".

"ניצחון לאופוזיציה, לציבור החופשי ולקהילה הגאה בישראל. מול הניסיונות של הקואליציה להמשיך באפליה, היום הצלחנו בצעד חסר תקדים להביא צדק ולאשר את חוק הפרשנות שלמעשה בכוחו לבטל את האפליה החוקית נגד הקהילה הגאה בישראל", אמרה ח"כ מיכל רוזין, יו"ר השדולה הגאה בכנסת. "אנחנו ממשיכים במאבק עד ליום שבו ננצח".