פרסום ראשון: מי עומד מאחורי הקמפיין נגד יאיר לפיד ברשתות החברתיות? כבר כמה שבועות שיושב ראש מפלגת "יש עתיד" מתלונן על קמפיין ארסי שמתנהל נגדו ברשתות החברתיות שנועד לפגוע בו. הוא מתייחס בעיקר לשני עמודי פייסבוק - "חלאס יאיר" ו-"לא פרייארים" שמניבים אלפי לייקים ושיתופים. כעת מתברר שמי שעומד מאחורי הקמפיין הוא דווקא יריבו משמאל - יושב ראש מפלגת העבודה אבי גבאי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יאיר לפיד ומקורבים לו האשימו בעבר את אנשי ראש הממשלה נתניהו בהפעלת העמודים הללו, אך מתברר שמדובר ביריב פוליטי אחר. מי שבאמת עומד מאחורי עמודי הפייסבוק בהם מתנהל הקמפיין נגד לפיד - יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הוא האיש שעומד מאחורי הפעילות הפיקטיבית הזו. האיש שרצה "רוח חדשה" לפוליטיקה.

מתקפה ברשת נגד ח"כ יאיר לפיד (צילום: חדשות)
מתקפה ברשת נגד ח"כ יאיר לפיד | צילום: חדשות

מעבר לאנשי המדיה שהוא עובד איתם בתוך מפלגת העבודה שמפיצים מסרים נגד לפיד, גבאי מפעיל חברה בשם "ספוטלייט מחקרים פוליטיים" שמפלגת העבודה היא הלקוח המרכזי שלה. והיא זו שעומדת מאחורי הפצת המסרים ברשת. אבי גבאי אכן אישר את כל הפרטים.

ממפלגת העבודה נמסר: "מפלגת העבודה נחושה לנצח את הבחירות הבאות ולהחליף את שלטון נתניהו. לשם כך שוכר מטה הבחירות בין היתר שירותים בתחום המדיה הדיגיטלית מחברות ויועצים חיצוניים - בדיוק כפי שעושה כל מפלגה פוליטית בישראל". "קמפיין ההתבכיינות של לפיד איננו ברור לנו ואנו גאים להיעזר באנשים הטובים והמוכשרים ביותר על", הוסיפו במפלגת העבודה. "אנו מנסים להגיע לקהלים חדשים בעיקר קהל צעיר שצורך את המדיה הדיגיטלית. מיותר לציין שהכל נעשה אך ורק על פי החוק, מדווח ומבוקר כמתחייב".

במפלגת העבודה המשיכו במתקפה על לפיד וכתבו כי "מי שנכנס להיסטריה מעמוד פייסבוק שמציג אמת ועובדות מבוססות בלבד - צריך לברר עם עצמו אם בחר במקצוע הנכון". מחברת "ספוטלייט" נמסר: "חברת 'ספוטלייט' לא מדברת על לקוחותיה ולא מתייחסת בכל הנוגע לשירותים שהיא מעניקה".

ממפלגת "יש עתיד" נמסר בתגובה: "התברר שלפיד צדק לאורך כל הדרך ויריביו משתמשים בכספי ציבור לקמפיינים ארסיים של הכפשות. האם אלה ערכי מפלגת העבודה? איך הם לא מתביישים. ולגבי אמירתם 'כל המפלגות עושות זאת' - אז לא, אנחנו לא עושים זאת, כי יש לנו ערכים".