בעוד משבר הפליטים בדרום סוריה, יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברב קוראת להנהגה הישראלית "להציל חיים ולפתוח את הדלת". במהלך אירוע שבתרבות ברמת השרון אמרה זנדברג: "זה דבר שהוא בסוף העניין האנושי הבסיסי ביותר". עוד התייחסה זנדברג לחוק הגיוס שיעלה להצבעה וקראה לאופוזיציה כדי להתאחד ולהפיל את ממשלת נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על המצב בדרום סוריה אמרה: "אני יודעת שגם פה יש הידברות אזורית עם מדינות נוספות וישראל מגישה סיוע הומניטרי. אני חושבת שאם נוצר מצב שיש פליטים שצובאים על הגדר וזה עניין של חיים ומוות ובאמצעות פתיחת דלת אפשר להציל חיים אז בהחלט אני מצפה לעשות את זה".

בנוגע לחוק הגיוס אמרה זנדברג: "העובדה שהאופוזיציה לא מתאחדת כולה על מנת לנצל כול הזדמנות כדי להפיל ממשלה רעה היא ליקוי מאורות קודם כל של האופוזיציה. לכן אני מנצלת מכאן את ההזדמנות לקרוא ליאיר לפיד ולעופר שלח וגם לגבאי מהמחנה הציוני ולרשימה המשותפת ולכול האופוזיציה לעמוד ברגע הזה ופשוט להפיל את הממשלה. לנצל את ההזדמנות, זה תפקידה של אופוזיציה".

זנדברג הדגישה כי חוק הגיוס הוא "ישראבלוף", כהגדרתה: "הוא חוק לא טוב מכל כיוון שלא תסתכלי עליו". זנדברג קראה ליש עתיד להתנגד לחוק, למרות שיאיר לפיד הצהיר שיצביע בעדו - ובכך כנראה יאפשר את העברתו בקריאה ראשונה.