חבר הכנסת יהודה גליק הודיע הערב (שני) מעל בימת הכנסת כי החל ממחר הוא מתכוון לשבות רעב בדרישה ששר האוצר ישווה את המס על טבק לגלגול למס על סיגריות. "לפני כמה דקות עמדו פה שתי נשים וביקשו לעמוד דומיה לזכר שמונה נשים או ארבע נשים שמתו. מי יעמוד דומיה לזכר שלושת אלפים אנשים שמתו השנה בגלל העישון? מי יעמוד דומיה לזכרם? הם לא נחשבים?", אמר בנאומו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עם תחילת דבריו הותקף גליק על ההשוואה שערך בידי חברת הכנסת פנינה טמנו שאטה אך המשיך בדבריו: " ארגוני הבריאות העולמית פונים לישראל ומבקשים לשים מס על טבק לגלגול. שר האוצר שם פס. ועדת הכספים הצביעה וקראה להשוות את המס על הטבק לגלגול כמו על הסיגריות כי ילדים קונים טבק וכחלון מצפצף צפצוף ארוך".

בעוד הוא מתמודד עם המשך הקריאות מיציעי הכנסת לעברו, המשיך חבר הכנסת גליק לתקוף את כחלון: "ועדת הבריאות הצביעה על השוואת המס ואדון משה כחלון מוציא לשון. הוועדה למלחמה בסמים הזמינה את שר האוצר והוא הבטיח לקיים דיון. מבקר המדינה כותב דוח ומתחנן, ולמשה כחלון לא אכפת. שר הבריאות מתחנן להשוות את המס. כחלון לוקח את הילדים שלנו בני ערובה משיקולים פוליטיים", תקף גליק.

לבסוף הודיע גליק על הצעד שינקוט והכריז: "בתורה שאני מאמין חיי אדם קודמים הכול. על כן ממחר אני פותח בשביתת רעב ללא הגבלה עד שלשר האוצר יתחיל להיות אכפת מילדי ישראל".