בתגובה למתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד "הקרן החדשה לישראל", בה האשים אותה בקריסת הסכם גירוש המסתננים עם רואנדה, בארגון מאיימים כעת לתבוע את נתניהו תביעת דיבה. ברוח מתקפה זו של ראש הממשלה ארגון הימין "אם תרצו" פרסום היום (רביעי) סרטון חדש וחריף שמציג את נשיאת הקרן כאויבת צה"ל והמדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד בסרטון ההיסוס הראשוני שלו שלשום, וביתר שאת אחרי שהחליט לבטל את מתווה מבקשי המקלט, נתניהו הפנה אצבע מאשימה לעבר הקרן החדשה. הוא האשים אותה - ורק אותה - בכישלון המגעים מול רואנדה ואפילו דרש להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת ההתנהלות של הארגון.

על רקע דברי נתניהו מתפרסם סרטון קשה של "אם תרצו", שמציג את כל תופעת המסתננים בדרום תל אביב ככזאת שנובעת מהמימון שהקרן נותנת לארגוני הסיוע לעובדים זרים ולפליטים. במובנים רבים הוא מציג את נשיאת הקרן טליה ששון ואת הקרן עצמה כאויבי העם. "הקרן לישראל החדשה הוא ארגון פוליטי זר שרק משחק אותה ישראלי", האשימו בארגון בסרטון. בהמשך תקפו את ששון ישירות: "את לא משלנו, כפוית טובה. תעזבי כבר את כולנו".

סרטון של אם תרצו נגד הקרן החדשה לישראל
צילום: אם תרצו

ששון שוהה כעת בארגנטינה ולכן לא הושגה תגובה שלה. מי שכן מתראיין בשמה הוא מנכ"ל הקרן החדשה, מיקי גיצין, שמזהיר כי הסרטונים האלה הם מסע הסתה שעלול להיגמר באלימות: "אם תרצו הוא זרוע אלימה, אגרסיבית ומסיתה של ראש הממשלה נתניהו. כבר הצביעו על הארגון הזה כארגון שמסכן אנשים, שם אנשים כמוני בסכנת חיים, לא פחות. הגיע הזמן להפוך אותו לארגון לא לגיטימי בישראל, אחת ולתמיד".

מנגד, יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג קרא לממשלה לפעול להוציא את הקרן החדשה מחוץ לחוק. "הקמת ועדת חקירה היא צעד חשוב אך הגיע הזמן שתושבי מדינת ישראל ייצאו בחג הפסח לחירות אמיתית מול אותו ארגון זר שפוגע בהם ובחיילי צה"ל", אמר. "אין בעולם הדמוקרטי אח ורע לתופעה בה ארגון פוליטי זר פועל כאופוזיציה לוחמת נגד המדינה המארחת אותו. זהו אבסורד מסוכן שאינו מתקבל על הדעת".

בתגובה לסרטון, מסרו ב"קרן החדשה לישראל": "הידיים ידי 'אם תרצו' אבל הקול, קולו של ראש הממשלה נתניהו. אין גבול לשפל המוסרי של תנועת 'אם תרצו'. אחרי שהסיתו נגד אמנים בקמפיין השתולים המחליא, הם יצרו סרטון מיזוגני, אלים, שקרי ומסית. החברה הישראלית כבר ידעה רצח פוליטי לאחר מסע הסתה ואם תרצו מובילים אותנו לשם. אנחנו מצפים מכל הקשת הפוליטית להוקיע את הארגון שחרט הפצת שנאה ואלימות בחברה הישראלית".