לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד היה מחזיק במספר שיא של 35 מנדטים - כך עולה מסקר שנערך עבור "החדשות" ופורסם הערב (רביעי) ב"מהדורה המרכזית". מדובר בעלייה של לא פחות משבעה מנדטים לעומת סקר המנדטים האחרון, שנערך לפני כשבועיים בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפלגה השנייה בגודלה לפי הסקר נשארת יש עתיד, שמאבדת שני מנדטים לעומת הסקר הקודם ומקבלת 18 מנדטים בלבד - פער דרמטי של 17 מנדטים ממפלגת השלטון. במחנה הציוני נשארים על 14 מנדטים, וגם הרשימה המשותפת שומרת על כוחה לעומת הסקר הקודם עם 12 מנדטים.

נתניהו חושף את ארכיון הגרעין (צילום: חדשות)
מתחזק בשבעה מנדטים | צילום: חדשות

לבית היהודי יש לפי הסקר שמונה מנדטים, שני מנדטים פחות מהסקר הקודם. יהדות התורה שומרת על כוחה עם שבעה מנדטים, כולנו נשארת עם שישה מנדטים וגם ישראל ביתנו עם שישה מנדטים, אחד יותר מהסקר הקודם. מי שהפתיעה עם שמונה מנדטים בחודש שעבר, אורלי לוי-אבקסיס, נופלת לחמישה מנדטים בלבד, כמו גם מרצ, שמאבדת מנדט לעומת הסקר האחרון. ש"ס שומרת על נתון זהה, ארבעה מנדטים.

במבט לפי גושים, גוש הימין מתחזק משמעותית ל-55 מנדטים, לעומת 49 בסקר האחרון. בגוש השמאל מסתפקים ב-37 מנדטים, ירידה של שלושה לעומת החודש שעבר.

טראמפ פורש מהסכם הגרעין. ארכיון (צילום: AP, חדשות)
רוב הציבור מאמין: הפרישה - טובה לישראל | צילום: AP, חדשות

מרבית הציבור בישראל - 62% - מאמינים כי ביטול הסכם הגרעין עם אירן טוב לישראל, לעומת 17% בלבד המאמינים כי הביטול רע לישראל. עם זאת, יותר מחמישית מהמשיבים לא ידעו מה עמדתם בנושא. במקביל, 62% מהציבור חושש שתפרוץ מלחמה בישראל. 31% אינם חוששים מאפשרות כזו, ו-7% לא ידעו מה עמדתם בנושא.

את הסקר ערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף אייפנל. הסקר נערך היום בקרב 502 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל, עם טעות דגימה מירבית של 4.5%.