ועדת השרים דחתה את ההצעה (צילום: FLASH 90, יונתן סינדל, חדשות)
פיקוח על מעונות? "לא מכיר ההצעה" | צילום: FLASH 90, יונתן סינדל, חדשות

שר העבודה והרווחה הודיע בשבוע שעבר כי גיבש הצעה לקידום מהיר של חוק הפיקוח על המעונות בעקבות מותה של התינוקת יסמין וינטה ז"ל ומשרד הרווחה טוענים כי משרד האוצר עוצר את קידום החוק, אך שר האוצר משה כחלון טוען היום (ראשון) בריאיון לגלי צה"ל: "לא מכיר את ההצעה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אלינו לא הגיעה ההצעה הזו", אמר כחלון. "יכול להיות שלשר הרווחה יש מקור תקציבי לזה. ואני חושב שזה בסדר גמור. אם לא, צריך לשבת עם האוצר ולאתר מקור תקציבי, אם יש מקור תקציבי כמובן שנתמוך בזה".

התינוקת יסמין וינטה ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
יסמין וינטה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "שנים רבות מנסה המשרד לקדם את הצעת החוק לפיקוח על הגנים והמעונות. החוק עלה לראשונה לדיון בשנת 2012. שר האוצר משה כחלון הצביע בממשלה הקודמת בעד קידומו של החוק במליאת הכנסת. לצערנו החוק לא מקודם בשל אטימות פקידותית וחוסר הבנה בצורך האמיתי. מעתה כל אסון יהיה רק על אחריותם של פקידי האוצר".

החוק אותו רוצה לקדם שר העבודה והרווחה הועלה על ידי חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון (כולנו) ועבר בקריאה טרומית בינואר האחרון, אך מאז לא התקדם. אחרי שרשרת של מקרי התעללויות, שבראשן מותה של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה, ההצעה לקידום הצעת החוק תובא היום לדיון בישיבת הממשלה.

החוק אמור להסדיר את כל מה שקורה במסגרת המעונות - החל מהתזונה ועד הכשרת אנשי הצוות.