תקף את עודה. ליברמן במליאה
תקף את עודה. ליברמן במליאה | צילום:

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף בחריפות היום (שני) את חבר הכנסת איימן עודה וכינה אותו "גיס חמישי" על רקע הביקורת שהפנה כלפי התנהלות המשטרה ביחס למפגינים הערבים בחיפה בסוף השבוע. בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" אמר ליברמן כי "עודה לא רק גידף את השוטרים וצרח עליהם, אלא גם לא הגיע להלוויה של פרס ובאותו שבוע הגיע לאזכרה של ערפאת. אותו עודה שסירב לחתום על הסכם העודפים עם מרצ כי היא מפלגה ציונית, ואותו עודה שסירב לגנות רצח שוטרים דרוזים בהר הבית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ליברמן ציין גם חברי כנסת נוספים מהרשימה המשותפת, בהם באסל גטאס שהורשע בהברחת טלפונים לאסיר ביטחוני בכלא, "ג'מאל זחאלקה שאמר שמבחינתו דגל ישראל הוא סמרטוט רצפה והוא מעדיף למות מאשר לשיר את ההמנון של מדינת ישראל". לטענת ליברמן, "מדובר בכישלון מערכתי של כל רשויות האכיפה ואני מציע להתעשת ולהוציא את איימן עודה וחבריו מחוץ לחוק".

שר הביטחון גם כינה את ועדת החקירה של מועצת זכויות האדם של האו"ם על האירועים בעזה - "חגיגה של צביעות". ולגלג על קובה, ונצואלה, קטר ואפגניסטן, שהצביעו בעד הוועדה אך הן אינן "דמוקרטיות למופת שמצטיינות בכיבוד זכויות אדם".

אתמול פנה השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח חקירה נגד עודה "בעקבות תיעוד הדברים הגסים שהטיח בשוטרים שמילאו את תפקידם במהלך אירועי סוף השבוע האחרון".

"לא ייתכן שחבר כנסת מכהן יקלל שוטרים ויפריע להם בעת מילוי תפקידם", מסר ארדן. "פניתי ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד עודה בגין ההתבטאויות המקומממות וההפרעה לשוטרים ששמרו על עצורי ההפגנה. הגיע הזמן שחברי הכנסת מהרשימה המשותפת ישלמו מחיר על מעשיהם ועל התנהגותם הגסה".