ישיבת הממשלה החגיגית בבית העצמאות (צילום: חיים צח, לע''מ)
"נולד מחדש עם ישראל" | צילום: חיים צח, לע''מ

כחלק מאירועי יום העצמאות ה-70 למדינה, הממשלה קיימה הבוקר (שישי), ה' באייר, ישיבה מיוחדת בבית העצמאות בתל אביב, שם הוכרז על הקמת מדינת ישראל על ידי ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח הישיבה להסלמה בצפון ואמר כי "לא נרתע מהמחיר ונגבה אותו ממבקשי נפשנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"גם אנחנו עומדים איתן מול מי שעומד להשמידנו. אנו בטוחים ביכולתנו להגן על עצמנו בעצמנו, וזוהי תמצית העצמאות", הוסיף נתניהו. "אנחנו שומעים איומים מאירן, אבל לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון ערוכים לכל. צה"ל נכון למשימה והעם יעמוד. אני מודה למנהיגי העולם ששלחו לנו ברכות ליום העצמאות, ובראשם נשיא ארה"ב ונשיא רוסיה. ברכות אלה משקפות את מעמדה העולה של ישראל בין האומות".

השר דרעי חותם על מגילת העצמאות הדיגיטלית (צילום: אמיר משה)
השר דרעי חותם על מגילת העצמאות הדיגיטלית | צילום: אמיר משה

נתניהו אמר עוד כי "כולנו השתתפנו באירועים במרגשים לציון 70 שנות עצמאותנו, ומה שבלט מאוד בהם זו השמחה העממית. אזרחי ישראל גאים במדינה שלנו. הם אוהבים אותה, הם יודעים להעריך היטב את הישגיה בכל תחום. השמחה והגאווה אינן באות מצו מגבוה, הן בוקעות מן הלב".

השר הנגבי חותם על מגילת העצמאות (צילום: אמיר משה)
השר הנגבי חותם על מגילת העצמאות | צילום: אמיר משה

נתניהו ציין כי "ה' באייר תש"ח הוא תאריך מכונן בתולדותינו. ביום הזה התכנסו בחדר הזה חברי מועצת העם והם החליטו על הקמת מדינה יהודית בישראל. כך השיבו לנו את הריבונות בארצנו. בן גוריון אמר כי "קמה מדינת ישראל, תמה גלות ישראל" ואני מוסיף - נולד מחדש עם ישראל. אם חלילה לא הייתה קמה המדינה העם היהודי היה הולך ומצטמק בגלות. היה סופג מכות נוראות וספק אם היתה ניתנת לנו הזדמנות אחרת לכונן ריבונות. המדינה יצרה מרכז לאומי לעמנו שאין בו התבוללות ויש בו צמיחה מתמדת".