נטע ברזילי (צילום: רויטרס, חדשות)
נטע ברזילי בליסבון | צילום: רויטרס, חדשות

הממשלה לא תתערב בבחירת מקום האירוויזיון כך שהתחרות עשויה להתקיים לראשונה לא בירושלים כאשר היא מתארחת בישראל, כך פורסם אמש (ראשון) בערוץ 20. על פי הדיווח ההחלטה התקבלה במהלך שיחת ועידה טלפונית בין ראש הממשלה, שר האוצר, שר התקשורת והיועמ"ש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד עולה כי על פי ההחלטה שהתקבלה בין הצדדים, שלא כללו את שרת התרבות מירי רגב, הממשלה לא תתערב בבחירת העיר שתארח את האירוויזיון ולא תתעקש על קיום התחרות בירושלים. מוקדם יותר הודיע איגוד השידור לישראל כי מבחינתם אין כל בעייתיות בקיום התחרות בבירה, ואולם עלתה דרישה כי מקום האירוע ייבחר במכרז מסודר.

נציגי התאגיד צפויים להיפגש בשבוע הבא עם אנשי האיגוד האירופי, שם יציגו להם ארבע מצגות של הערים שניגשו למכרז: תל אביב, חיפה, אילת וירושלים.

השרה רגב מסרה בעקבות הדיווח: "השרה עודכנה על השיחה הזו. ראש הממשלה שוחח בסוגיית האירוויזיון גם עם השרה רגב ומן הסתם סוגייה זו תידון בהמשך".

מירי רגב (צילום: החדשות)
רגב אחרי ביטול הגעתו של מסי | צילום: החדשות

ההחלטה התקבלה למרות אמירתה של רגב בשבוע שעבר כי היא תמליץ לראש הממשלה שלא להעביר תקציב למימון האירוויזיון אם הוא לא ייערך בירושלים. הדברים נאמרו ברקע סערת ביטול משחק הידידות בין ארגנטינה לישראל בעקבות ההחלטה לקיימו באצטדיון טדי בירושלים והאצבע המאשימה שהופנתה כלפי רגב.

"אני אמליץ לממשלה שהאירוויזיון, אם הוא לא יהיה בירושלים לא יהיה נכון לארח אותו", אמרה רגב בריאיון ל"כאן" רשת ב'. "זה עולה לישראל 50 מיליון שקלים וזה נועד כדי לשווק את המדינה. אני באופן אישי אומרת - אם האירוויזיון לא יהיה בירושלים לא יהיה נכון להשקיע כספים מכספי ציבור".