לאחר שבשבוע שעבר פורסם כי שרת התרבות והספורט מירי רגב התעמתה ביום רביעי האחרון עם הנשיא ראובן (רובי) ריבלין לאחר שדרשה ממנו לעלות עמו לכר הדשא וללחוץ את ידי השחקנים בגמר הגביע וסורבה - הבוקר (ראשון) רגב הגיבה לראשונה לסערה בקולה ותקפה את הנשיא: "הכול בגלל פוליטיקה קטנה, מכוערת. שום דבר לא ענייני".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה באמת היה כל כך לא ממלכתי וכל כך לא יפה ומכוער", אמרה השרה בשיחה עם שרון גל ברדיו "גלי ישראל". "הוא באמת הלבין את פניי ברבים. הוא לא הסכים שאני אעלה אתו לכר הדשא לשיר את התקווה וזה בעיניי נראה באמת מכוער וכל כך לא במקום. לא יעלה על הדעת ששרת הספורט לא תהיה ליד הנשיא, זה שלו והמקום שלו. אף אחד לא אמר לו שהוא לא יעלה". 

"מה שקרה היה משפיל, מכוער ומבזה"

"לא יעלה שנשיא המדינה מגיע לבקר במשרד הביטחון או משרד הבריאות והשר הרלוונטי לא יהיה לידו", הוסיפה. "אני חושבת שכשהוא אמר לעופר עיני 'זה או הוא או אני' עופר עיני היה ממש ממש לחוץ. זה מה שהוא אמר לעופר עיני, או היא עולה על הבמה או אני עולה על הכר, ואני אמרתי 'תבלעי את צפרדע הזאת, האגו לא מנהל אותך, תעשי את הדברים', באמת ככה דיברתי לעצמי, זה היה מאוד פוגע. תחשוב שאתה עומד מחוץ לדלת והנשיא ועופר עיני בפנים והוא אומר שהיא לא מוכנה להיכנס, זה הזוי". 

הנשיא בגמר הגביע בשבוע שעבר (צילום: TPS)
הנשיא בגמר הגביע בשבוע שעבר | צילום: TPS

"הכול בגלל פוליטיקה קטנה, מכוערת", הטיחה רגב. "שום דבר לא ענייני. הוא אמור להיות מחוץ לפוליטיקה, הרבה אנשים שמתעסקים בתפקידים ממלכתיים אמורים להיות מחוץ לפוליטיקה, אבל לא – הם מנצלים את הפוליטיקה ואת המעמד שלהם כדי לפגוע ולהשפיל אנשים אחרים. מה שקרה בתחילת המשחק היה מכוער, משפיל ומבזה. אני כמובן מרגע שהבנתי שהוא אמר לעופר עיני באופן חד וברור, לא רציתי לחרב את המשחק הזה. אמרתי, 'מירי תעלי למעלה, הכול בסדר, שטויות'. עליתי למעלה וחיכיתי בסבלנות שישירו את התקווה וירדתי איתו למטה להעניק את הגביע.

רגב: "לא מחליפה עם הנשיא מילה כבר הרבה זמן, הוא מתנקם בי"

רגב תיארה מערכת יחסים עכורה ביותר עם הנשיא ריבלין, רק בשל התמיכה שלה לטענתה בסילבן שלום. "אני לא מחליפה אתו מילה כבר הרבה מאוד זמן, הכל קרה בגלל המאבק על הנשיא, כשהיה המאבק אז אני אמרתי שאם סילבן יתמודד אני אבחר בו, אבל ברגע שהוא ירד מסיבות כאלה ואחרות, וזה לא משנה כרגע, אז ברור שתמכתי בו. אבל מאז הוא מתנקם בי ומתנהג בצורה מאוד מכוערת, אבל אני באמת מנסה להיות מעל הדברים האלה ולעשות את הדברים שאני מאמינה לטובת עם ישראל וארץ ישראל". 

גביע המדינה (צילום: TPS)
גביע המדינה | צילום: TPS

כשנשאלה האם נראה לי שהנשיא "לא היה מוכן לחלוק את הרגע שלו", השיבה רגב: "את השאלות תפנה אליו, אני יכולה להגיד לך דבר אחר - שהוא הלבין את פניי ברבים והתנהג בצורה מאוד מכוערת. לא לתת לי לשיר את התקווה על הדשא בטדי, בבית"ר, כאילו למה?". 

את הריאיון סיכמה רגב בכך שהיא תגדיר נהלים להבא: "מעכשיו יהיה פרוטוקול, אנחנו נעביר את הפרוטוקול לעיונו של הנשיא והוא יחליט אם יגיע או לא ונדע זאת מראש. הוא לא יכול ברגע המשחק, דקה לפני להגיד ששרת התרבות והספורט – שאחראית, נותנת כספים ומטפלת בתחום הספורט וענף הכדורגל בפרט – להגיד ש'היא או אני עולים על המגרש' זה דבר לא מקובל באף מקום בעולם".