ארדן נגד עודה: סיבוב נוסף
ארדן נגד עודה: סיבוב נוסף | צילום: פלאש 90 / נועם מושקוביץ, חדשות

הערב (שני) מנעה המשטרה את קיומו של כנס מטעם ארגוני טרור במלון במזרח ירושלים - כך נמסר מהמשטרה. בין המשתתפים בכינוס של ארגון החזית הדמוקרטית וארגון החזית העממית היה יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה: השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי יפנה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד עודה - בגין סיוע לארגון טרור מוכרז.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עודה סיפק דוגמה נוספת להתנהגותו כאויב המדינה וכתומך וסייען לפעילות ארגוני טרור", טען ארדן. "בכוונתי לפנות מיידית ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח נגדו בחקירה פלילית בגין סיוע לארגון טרור מוכרז. ח"כ עודה - מקומך אינו בכנסת, אלא בכלא".

המשטרה הודיעה כי מפקד מחוז ירושלים חתם על צו האוסר על קיום הכנס, שהיה מתוכנן להתקיים היום במלון אמבסדור במזרח ירושלים. מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, חתם על הצו מכיוון ששני הארגונים הוכרזו כארגוני טרור: "החלטת מפקד המחוז באה בעקבות מידע מודיעיני שהובא לידיעתו לפיו יש כוונה לקיים אירוע מטעם ארגון הטרור", ציינו במשטרה.

בעקבות הוצאת הצו והנחיית מפקד המחוז, הגיע הערב כוח משטרה למקום ומנע את קיום האירוע. 6 מהנוכחים עוכבו ואישה נוספת נעצרה: "משטרת ישראל לא תאפשר קיומו של אירוע שבמאפיניו ובמארגניו מזוהים כארגון טרור ותפעל בנחישות למנוע ולסכל אירועים בכל עת ובכל מקום".