בוועדת הבריאות של הכנסת התקיים היום (שני) דיון סוער בנושא הרפורמה בקנאביס הרפואי. במהלך הדיון התפרץ אחד מהנוכחים בחדר ובלע תרופה עם שמן קנאביס כאות מחאה נגד מדיניות הממשלה: "כדורים זה התאבדות, שמן זה לא!", צעק בזעם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"יש לי שמן אבידקל 30% וכתוב עליו שזה סם מסוכן", אמר בטרם שבלע את תכולת הבקבוק שבידו. "עכשיו בואו נראה מה קורה לי עם הסם המסוכן - אתם רוצחים אנשים, בשמן אין מנת יתר", הטיח בחברי הוועדה.

לפניו דיברה סלעית סבח, שסיפרה על בנה בן ה-9 שאובחן כאפילפטי בגיל צעיר, לדבריה מדי לילה הם נאלצים לישון לידו בניסיון לתפוס את ההתקף כדי שהוא לא ייחנק. "הדבר היחיד שקיבלנו במהלך כל השנים האלו הן תרופות פסיכיאטריות שפוגעות בוויסות החושי, חוסר יכולת שליפה מהזיכרון או ארגון משפט, חוסר כישורים חברתיים הבן שלי בן 9 וחצי והוא לא מצליח לקרוא", סיפרה בכאב.

"לפני 4 חודשים קיבלנו אישור לשמן קנאביס", הוסיפה. "ב-4 חודשים הבן שלי התחיל לקרוא, הפסיק לאכול עם הידיים, הצליח לדבר משפט שלם - הוא הפסיק לפרכס בלילה, אני ישנה בלילה סוף סוף". בשלב זה פנתה סבח לחברי הוועדה בתחינה שישאירו את הזן שבנה מקבל גם לאחר הרפורמה. "בלי ה-CBD שהוא מקבל משני זנים שונים הוא לא יכול לחיות בצורה נורמלית, בלי זה אין לו חיים, זנים אחרים יכולים להרוג לי את הילד!".