שפרהו ושקד
סינטיהו שפראו ואיילת שקד | צילום:

שרת המשפטים איילת שקד, המבקרת בימים אלה באתיופיה, הגיעה היום (ראשון) לביקור במחנות העולים ונפגשה עם חברי הקהילה היהודית המונה כ-8000 בני אדם - שעדיין ממתינים לאישור שיאפשר להם לעלות לישראל. יו"ר הקהילה איים: אם עוד שלושה שבועות לא תחול התקדמות בענייננו - הקהילה תפתח בשביתת רעב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחד מחברי הקהילה מסורבת העלייה הוא סינטיהו שפראו, שהשתתף בחידון התנ"ך בארץ ואף קיבל תושבות קבע על כך בידי שר הפנים אריה דרעי. אחותו של סינטיהו, משקרם, שיגרה מכתב לשרה שקד בשמה ובשם יתר הקהילה באדיס אבבה וגונדר ובה ביקשה ממנה שתקדם את העלאתם ארצה.

"מודה לך שבאת להיות עדה לסבל וכאב שלנו"

"ההשתתפות של אחי בחידון התנ"ך הצליחה להעביר לעם ישראל את המסירות שיש לקהילה שלנו ליהדות וללימוד תנ"ך", הסבירה. "בזכותו, הצלחנו לחשוף את קהילתנו אל עם ישראל ולאחינו היהודים בתפוצות. סינטיהו הוא השליח שלנו שייצג אותנו מול כל עם ישראל וממשלת ישראל. אני גאה בשביל אחי, שהוא הגשים את חלומו שהיה לו כל החיים, חלום של כולנו, להגיע לארץ ישראל".

השרה שקד בביקור באדיס אבבה
השרה שקד בביקור באדיס אבבה | צילום:

"כבוד השרה שקד, אני מודה לך מעומק הלב על נוכחותך כאן איתנו, ועל שבאת להיות עדה לסבל וכאב שלנו ולראות זאת במו עינייך", המשיכה משקרם. "התרגשתי כשקבלתי את התמונה שלך עם אחי היקר סינטיהו, אחרי שפגשת אותו במשרד שלך לפני שלושה שבועות. כבוד השרה, כשלחצת את היד של אחי, כולנו הרגשנו את היד שלך. הרגשנו את זה כי בידיים שלו, הן גם הידיים של משפחתו ושל כל הקהילה אשר הוא מייצג. היה לנו את הכבוד ללחוץ את ידך דרכו ועכשיו לראות אותך אתנו".

מחכים באתיופיה לעלות (צילום: AP, חדשות)
הפגנת יהודי אתיופיה לפני חודשיים | צילום: AP, חדשות

"את חוזרת לישראל כשרה של כל הקהילה"

"כבוד השרה שקד, עכשיו, את עדה לקהילה שלמה של יהודים שמתגעגעים לחזור לארץ ישראל ולהתאחד עם הילדים, אחים והורים אשר שנים לא חיבקו אחד את השני", הוסיפה. "השרה שקד, את חוזרת לישראל עם תפקיד חדש, לא רק כשרת המשפטים אלא כשרה של כל קהילת שארית יהודי אתיופיה".

את המכתב סיכמה משקרם בפנייה נרגשת: "כבוד השרה שקד, עכשיו עלייך לחזור לארץ ישראל לא רק כאם לשני ילדים, אלה כאם של כל קהילת שארית יהודי אתיופיה, הממתינה לחזור ארצה יותר מעשרים שנה. לכן אמא יקרה שלנו, לעולם אל תשכחי את הילדים שלך. יהי רצון שמשאלות לבנו ושלך יצליחו ושנפגש שוב בארץ ישראל, בעזרת השם".