"גם לפיד קיבל סיגרים". יאיר לפיד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
שוב מזגזג. יאיר לפיד (ארכיון) | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

כשברקע הביקורת שנמתחה עליו בשל שינוי עמדתו בנוגע להסכם הגרעין עם אירן תוך שעות ספורות, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד שוב מזגזג. בתגובה להרחקת השגריר הישראלי מאנקרה, לפיד תקף היום (שלישי) את הסכם הפיוס עם טורקיה שנחתם ב-2016. אלא שזמן קצר לפני חתימתו לפני שנתיים, יו"ר יש עתיד נשמע קצת אחרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כך צייץ היום לפיד בחשבון הטוויטר שלו: "הסכם הפיוס שחתם איתם נתניהו היה טעות. עם אנטישמים כמו ארדואן לא מתפייסים. הגיע הזמן שהממשלה תגיד את מה שברור כבר הרבה זמן - ארדואן הוא חלק מציר הטרור האסלאמי".

הציוץ של לפיד מהיום (צילום: טוויטר של יאיר לפיד)
הציוץ של לפיד מהיום | צילום: טוויטר של יאיר לפיד

אך ב-27 ביוני, 2016, יממה לפני החתימה על ההסכם עם אנקרה, לפיד צייץ: "ההסכם עם טורקיה קשה לעיכול, יש את מה שכולנו מרגישים, ויש את האינטרס הלאומי והביטחוני והאינטרס הלאומי והביטחוני קודם".

הציוץ של לפיד מ-2016 (צילום: טוויטר של יאיר לפיד)
הציוץ של לפיד מ-2016 | צילום: טוויטר של יאיר לפיד

זוהי הפעם השנייה תוך שבוע ימים שבו לפיד נתפס באמירות סותרות. ביום שלישי שעבר, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע על ביטול הסכם הגרעין עם אירן, יו"ר יש עתיד פרסם הודעת תמיכה בהחלטה בחשבון הטוויטר שלו: "מברך את הנשיא טראמפ על עמידתו האיתנה לצד ישראל. אחרי החלטת הנשיא עלינו לגייס את כל כוחותיה המדיניים של ישראל כדי לוודא שהאירופאים, הסינים והרוסים יצטרפו למהלך וימנעו מאיראן לחזור לפיתוח נשק גרעיני".

אולם שעות ספורות קודם לכן, לפיד התעקש כי פרישת ארה"ב מההסכם היא דבר שלילי. "נתניהו מנסה לבטל חד צדדית את ההסכם - אני אומר בוא ניקח עוד שישה חודשים", אמר לפיד בריאיון לגלי צה"ל. "אני נגד הסכם הגרעין, אבל לא בעד לבטל אותו באופן חד צדדי".

מסביבת לפיד נמסר: "נו? הוא הראה התנהגות אחראית מהאופוזיציה ולא תקף את ההסכם, אבל התברר מאז שזו היתה טעות חמורה של נתניהו. איפה בדיוק הסתירה?".