זה ללא ספק היה אחד השבועות הסוערים בקריירה של שרת התרבות והספורט מירי רגב. את המזון התקשורתי שסיפקו לה חגיגות ה-70 היא הצליחה לחלק למנות מדודות. זה השבוע שלה והיא דואגת להישאר כל הזמן בתודעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רגב עברה בין חגיגות המימונה כמו אומן שמדלג על בימות יום העצמאות. במימונה בקריות רגב הרעיפה חום לכל עבר והתעלמה במופגן מיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, עמו היא מסוכסכת בשבועות האחרונים על רקע התנגדותו לנאום ראש הממשלה נתניהו, בטענה שזה עלול ליצור תקדים בתקופתו.

"הלוואי שמי שאחראי על טקסים לאומיים לפניי ואחריי יתייחס לטקס הזה בממלכתיות ובעוצמה של אהבת העם כמו שאני מתייחסת לזה", התעקשה רגב. "לאורך כל הדרך נמנעתי מלהגיד את מה שאני חושבת עליו ברמת ההתנהלות שלו. אשאר ממלכתית עד סיום הטקס. כשנסיים את הטקס אני בהחלט אגיד מה היה מאחורי הקלעים, איך התבטא כלפיי יו"ר הכנסת. אם אגו היה מנהל אותי, הייתי יוצאת ואומרת דברים שהיו גורמים לשערות של רוב הציבור הישראלי לסמור".

רגב בהחלט מושכת אש. בחודשים האחרונים נרשמו כמה וכמה תקריות סביב הטקס. זה התחיל בהזמנות שנשלחו למנהיגי העולם ובוטלו כעבור זמן קצר, המשיך בהחלטה לבטל את השתתפותו של אביב גפן במופע ובהופעה קצרה של רגב בקליפ לשיר הרשמי של החגיגות "הללויה". הטקס הממלכתי הפך לזירת התגוששות. בליכוד, ולא רק, מתייצבים מאחורי רגב, המתנגדים מאשימים אותה בניסיון לגזור קופון פוליטי.

"אני לא נהנית לריב"

רגב לא מפחדת לצאת לקרב טוב ובכל זאת נדמה שמאז שהיא שרה קרה לה משהו. חברת הכנסת הבוטה והתוססת שינתה כיוון. "אני לא נהנית לריב", אמרה. "אף אחד לא נהנה מזה. אני יוצאת למאבקים שאני מאמינה בהם. זו לא בושה להרוויח פוליטית ממאבקים. אני פוליטיקאית. פוליטיקאי זה לא דבר רע".

בהמשך התייחסה רגב לטענות על חנופה לנתניהו ולגבי תכניותיה לעתיד. "אחרי עידן נתניהו, קודם כל צריך לדבר על זה אחרי עידן נתניהו, אבל אני בהחלט חושבת שהגיע הזמן לראש ממשלה אישה. אני חושבת שב-70 שנה למדינה, החברה מספיק בשלה לקבל אישה כשראש ממשלה".

רגב הוסיפה: "בניגוד לאחרים, אני חשבתי שזה לא הזמן לדבר על זה משום שיש לנו ראש ממשלה מצוין, שכבר נבחר להיות ראש הליכוד הבא שלנו". גם כשהיא מסמנת את היעד הבא, היא לא שוכחת להחמיא לראש הממשלה נתניהו. יכול להיות שזה עוד צעד מחושב בדרך לתחנה הבאה.