לאחר שהודיע מוקדם יותר באופן רשמי על התמודדותו לראשות עיריית ירושלים, השר זאב אלקין טען הערב (חמישי) בריאיון ל"שש עם רינה מצליח" שההכרזה שלו הייתה מתואמת עם ראש הממשלה נתניהו. "זו החלטה שבאה יחד, ראש הממשלה ידע שהתכוונתי להודיע על ההתמודדות היום", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות התיאום עם ראש הממשלה, אלקין סיפר כי נתניהו ביקש עוד זמן על מנת לגבש את עמדתו הסופית בנוגע לתמיכת הליכוד במועמד. "כדי לגבש את עמדתו הסופית, מבחינת תמיכת הליכוד צריך עוד שבוע-שבועיים", סיפר אלקין על השיחה עם ראש הממשלה. "הוא גם ביקש ממני עוד פעם לשבת, אחרי שכבר ישבנו כמה פעמים ולנסות לשכנע אותי להישאר סביב שולחן הממשלה".

אלקין סיפר כי מאז הכרזת ההתמודדות שלו זכה לתמיכה רחבה של חברי כנסת ושרים מהליכוד וכן פעילים בולטים במפלגה. "יש תמיכה מקיר לקיר של חברי ליכוד וחברי כנסת של הליכוד", טען. "אתמול ישראל כץ הודיע על תמיכה במועמדות שלי, היום תוך כדי שהוצאתי הודעה, עוד לא ראיתי את כולם, ראיתי שיו"ר הכנסת יצא בהודעה, הרבה מאוד חברי סיעה יצאו בהודעת תמיכה, לכן אני לא חושש".

אלקין הודיע היום כי ירוץ לראשות עיריית ירושלים. "הודעתי לראש הממשלה כי החלטתי להתמודד לראשות העיר", אמר אלקין. "אני מוכן לוותר על משרה של שר בכיר וחבר קבינט עבור ירושלים, כי ירושלים היא אתגר ברמה הלאומית בעל חשיבות עליונה". בסוף דבריו פנה לתושבי ירושלים ואמר: "אבקש את אמונכם ותמיכתם בבחירות".

לאחר הודעתו של השר אלקין שוחח תחקירן "החדשות" עם משה ליאון, המועמד מטעם השרים דרעי וליברמן. "כרגע אין לי מה להגיב מעבר לכך שאני מברך אותו על ההצטרפות למרוץ ושיהיה לכולנו בהצלחה", אמר ליאון. "אני מתמודד עד הסוף, ושיהיה בהצלחה לכולנו". לאון טען כי הוא אינו יודע מי יהיה המועמד שיזכה לתמיכתו של ראש הממשלה נתניהו.