סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שהתנה את תמיכת החרדים במרוץ לראשות עיריית ירושלים בסגירת מתחם הבילויים בשוק מחנה יהודה בעיר, הסביר היום (ראשון) ב"מהדורה ראשונה" מה עומד מאחורי הדרישה מרחיקת הלכת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"האם מישהו בודק מה קורה שם? הייתי שם בלילה עם המשטרה", אמר ליצמן. "יש חוק במדינה שאסור לצרוך סמים, האם מישהו בדק על הרעש בלילה? השכנים מסביב מסכימים?". עם זאת, סגן השר הבהיר שאין מדובר רק ברצון להגביר את האכיפה במקום. "אין לי שום בעיה שקונים בשוק מחנה יהודה עד 19:00 בערב - שילכו לבלות מחוץ לעיר".

"בסך הכול אמרתי שאתמוך במי שישמור על החוק ויסיים את ההוללות, הסמים והרעש באמצע הלילה", טען ליצמן. דרישתו של ליצמן התפרסמה בעיתון "המודיע" ובה נכתב כי "מניעת פירצת הוללות במחנה יהודה - תנאי לכל תמיכה חרדית בראשות עיריית ירושלים". ליצמן כינה את המתחם "מוקד הוללות וחינגאות" ו"מטרד סביבתי וחינוכי".

שוק מחנה יהודה. ארכיון (צילום: חדשות 2)
שוק מחנה יהודה (ארכיון) | צילום: חדשות 2

בתגובה לכך פנינו למועמדים השונים לראשות העיר שרובם דחו על הסף את הדרישה. אלקין הבהיר כי "אין סיבה לסגור", משה ליאון לא ענה באופן ישיר אך הבטיח כי: "הסטטוס קוו ישמר". שני המועמדים החילונים יוסי חביליו ועופר ברקוביץ' תקפו את ליצמן. "אני מתחייב שכראש עיר אמשיך לפתח את מחנה יהודה", אמר חביליו. ברקוביץ' הוסיף כי "השוק יישאר בדיוק כמו שהוא היום, אין בשוק הוללות - יש בו את כל מה שירושלים צריכה להיות".

"לא מפריע לי מה שהם אומרים", הגיב ליצמן. "אני רואה רק שמפריע להם מה שאני אומר, זו עמדתי. אני רואה את הצורך של הציבור, שפונה אליי ואומר לי שמפריעים להם לישון ושזה נורא ואיום".